SN Budapestis | Eesti vastu juubelit tähistav Ungari treener: eestlastel on agressiivne mängustiil nagu bulgaarlastelgi (Ungari mängijad vihkavad kaotamist!) (0)

Ungari itaallasest peatreeneri Marco Rossi jaoks tähistab matš eestlastega juubelit. Foto: Brit Maria Tael

Kui Eesti valmistub neljapäevase maavõistlusega Ungari vastu EM-valiksarja avalahinguks Austriaga, siis ungarlaste jaoks on matš Eestiga tuleprooviks enne punktimängu Bulgaariaga. Ungari itaallasest treener Marco Rossi (58) ütles, et eestlased valiti omale vastaseks mängustiili tõttu.

"Kohtume Eestiga, sest nende agressiivne mängustiil on sarnane Bulgaariale," sõnas Rossi tänasel mängueelsel pressikonverentsil. Kuna nii Eesti kui Bulgaaria kasutavad mõlemad 3-5-2 formatsiooni, saavad ungarlased lihvida just oma tegutsemist sellise süsteemi vastu.

Rossi: "Mul on mäng Bulgaariaga juba mõtetes, seega on oluline katsetada taktikat, mida saaksime esmaspäeval kasutada. Ma ei taha mängijaid Eesti vastu üle koormata ja mõningaid asju saame proovida, aga Bulgaaria mänguks peavad kõik pusletükid paigas olema." Seega ilmselt alustavad homme Ungari mõlemad terved RB Leipzigi võtmemängijad, kaitsja Willi Orban ja mängujuht Dominik Szoboszlai, ent ei tee kaasa tervet kohtumist.

Rossi jaoks on homne matš 50. Ungari peatreenerina. Alates 2018. aastal ametisse asumisest on ta seni teeninud 23 võitu, 10 viiki ja 16 kaotust. Kui mehe debüütaastal madistati Rahvuste liiga C-tasandil Eestiga üheskoos (Tallinnas lepiti 3:3 viiki, Budapestis võitsid võõrustajad 2:0), siis mullu tegutses Ungari sama võistluse A-tasandil. Seal alistati kahel korral Inglismaa, lisaks võeti sakslastelt nii võit kui viik. Vaid Itaalia vastu ei hakanud hammas peale.

REKLAAM

Treener juubelist suurt sündmust ei tee. "Kõik mängud on võrdselt tähtsad, 50. nende hulgas. Muidugi olen uhke selle saavutuse üle, aga see ei muuda mind kuidagi ebausklikuks," sõnas ta.

Adam Lang (valges) on eestlastega tuttav nii koondise- kui klubirindelt. Pildil on ta Omonia särgis eurosarjas heitlemas Flora ja Eesti ääreründaja Henrik Ojamaaga. Foto: Oliver Tsupsman.

Kaitsja: tahame võita igat mängu, isegi pilardis või noolemängus

Ungaril on Eestiga kohtumise eel mitmeid vigastusmuresid. Lisaks esiväravavahile Peter Gulacsile (RB Leipzig) ning keskväljameestele Andras Schäferile (Berliini Union) ja Callum Styles'ile (Millwall) jääb kõrvale ka kogenud Fehervari kaitsja Attila Fiola, kes lahkus koondise juurest, et taastusravile keskenduda.

Viimase kõrvalejäämisel on kaitseliini staažikaimaks meheks Omonia pallur Adam Lang oma 55 koondisemänguga. Lang kuulus mullu kõigis 10 kohtumises Ungari põhikoosseisu. "Neljapäevane matš saab olema suurepärane test enne bulgaarlaseid, aga pole küsimustki, et esmaspäeval peame iga hinnaga kolm punkti võtma," sõnas kaitsja.

Võistkonna motiveeritust peab ta kõrgeks. "Ootame üksteiselt võitu igas mängus. Vahet pole, kas see on piljard, noolemäng, kaardimäng või treeningmatš - kõik meie võistkonnas vihkavad kaotamist," ütles Lang Nemzeti Spordile.

Lang kiitis ka võistkonna viimaste aastate arengut. Ta tõi välja, et selle tunnistuseks on kasvõi pealtvaatajate kasvav huvi. Kui näiteks 2018. aastal jälgis Budapestis toimunud Rahvuste liiga mängu Eestiga 7700 pealtvaatjat, siis neljapäeval oodatakse tribüünidele üle 40 000 fänni.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK