Tervenedes uue positsiooni ära õppinud Paskotši: mida treener tahab, seda teen! Ei hakka ju vastu rääkima! (0)

Maksim Paskotši mängimas möödunud suvel valitseva maailmameistri Argentina vastu. Foto: Brit Maria Tael

20-aastane Eesti koondise kaitsja Maksim Paskotši liitus sel nädalal rahvusesindusega esmakordselt pärast juunit. Vahepeal seganud tervisemured on nüüd möödanik. Eemaloldud aja jooksul on ta aga omale Tottenham Hotspuris uue positsiooni saanud.

Kaks ja pool aastat tagasi Florast Inglismaale siirdunud Paskotši nägu on sundimatult naerul, kui ta esmaspäeva hommikul Tallinna lennujaamas Eesti koondise kogunemisele ilmub. Noormees lausa särab, kui uurib kamraadide vahepealsete tegemiste kohta. Enne kui Paskotši kaaslastega lennukile astub, et Budapesti lennata, uurib Soccernet.ee, kuidas tal on läinud.

"Mul läheb hästi. Lõpuks läheb hästi! Olin just perega koos, kõik on väga hea," alustab ta. "Olen väga rõõmus, et olen tagasi. Liiga pikaks läks see paus. Kui sügisel ja talvel nägin, et koondis koguneb, siis sees oli tunne, et tahaks ka ikka meestega seal koos olla."

Põhjus, miks Paskotši vahepeal kolmelt koondise kogunemiselt eemale jäi, on tervislik. Eelmisel talvel väga raskelt põetud koroonaviiruse järel hakkas keha suve lõpus uuesti tembutama. "Arvasime, et häda on läinud, aga siis augustis tuli tagasi ja pidin jälle puhkama. Mõtlesime klubiga, et võib-olla on parem puhata natuke rohkem, et siis lõpuks saab see kõik läbi. Tegime seda ja arvan, et see oli õige otsus. Praegu on kõik korras," räägib ta.

REKLAAM

Jalgpalluri, iseäranis noore, muudab sunnitud paus mõistagi väga näljaseks: "Väga-väga hea meel on tagasi väljakul olla. Ütlesin juba Tottenhamis treenerile, et pärast seda pausi tunnen end kuidagi isegi veel enesekindlamalt. Ma ei tea, kuidas seda selgitada. Ma talle proovisin kirjeldada, aga … Tahan rohkem treenida! Arvan, et see on loomulik, kui olin nii kaua väljas. Emotsioon on väga-väga tore!"

Pärast juunis 0:0 viigimängus Albaania vastu 90 minuti mängimist kuulus Paskotši järgmisel korral ametlikus kohtumises võistkonna protokolli 7. novembril, kui Tottenhami U21 kaotas Premier League 2-s Chelseale. MM-finaalturniirist tingitud hooajasisese pausi ajal sai Paskotši detsembris lõpuks ka väljakule, kui mängis Tottenhami esinduse eest treeningmängus Šotimaa klubi Motherwelli vastu.

Maksim Paskotši Eesti koondise treeningul. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Uuest positsioonist: teen, mida treener tahab!

Jaanuarist on ta Spursi duubli eest liigas regulaarselt pallinud. Teinud on ta seda aga korduvalt vasakkaitsjana. Kuidas asjad nii on läinud? "Mida treener tahab, seda teen! Ma ju ei hakka vastu rääkima, et ma seal ei taha ja seal ei taha. Kui mängin, mulle sobib! Mängimine on kõige tähtsam," vastab Paskotši.

Ta selgitab, et vasakkaitsjal ja vasakkaitsjal on ka vahe: "Mõnikord oli nii, et ülesehituses olen nagu vasakkaitsja, aga kui mäng tõuseb keskjooneni, siis meil tuleb kolmene tagaliin. Paremkaitsja läheb üles ja oleme taga kolmekesi.

See oli mulle pigem isegi hea: koondis mängib ju sisuliselt samamoodi. Ent paar mängu olid ka nii, et olin ääre-äärekaitsja – pidin põhimõtteliselt ainult ette ja tagasi jooksma. Aga noh, nagu ütlesin: kui mängin, mul vahet ei ole." Ta möönab, et ideaalis meeldiks talle muidugi keskkaitses tegutseda, sest sel positsioonil on ta rohkem treeninud ja tunneb seal end mugavamalt. Samas on tal ju Eesti koondiseski tulnud näiteks paremkaitses toimetada.

Ühes Paskotši naasmisega on märgatavalt paranenud ka Tottenhami U21 võistkonna tulemused. "Hooaja esimene pool ei olnud mitte ideaalne, aga väga halb isegi. Pärast uut aastat mitte kõige halvem. Võrreldes sellega, mis oli hooaja esimeses pooles, on seis isegi päris hea," sõnab ta.

Kui hooaja esimeses pooles ei teenitud ainsatki võitu, siis 2023. aastal eestlastega mängitud viiest matšist neli on võidetud ja korra temaga viik teenitud. Kahest voorust, millest Paskotši kõrvale jäi, sai Spursi noortevõistkond viigi ja kaotuse.

Tundub, et Tottenhami duubel võidab ainult Paskotšiga? "No ma ka nägin seda, ma lihtsalt ei tahtnud öelda teile," puhkeb Paskotši valjult naerma. "Aga no ma ei tea, kas see sõltub sellest või lihtsalt kui oli MM-i ajal rahvusvaheline paus, siis tegime väga palju tööd. Treenerid kogu aeg rääkisid meile, et uuesti aastast alustame hästi ja korralikult. Nii oligi! Kindlasti ei olnud nii, et mina tulin ja need punktid hakkasid tulema. Midagi lihtsalt muutus võistkonna vaimsuses."

Pidevas kokkupuutes esindusega

Kuigi ametlikud mängud peab Paskotši Tottenhami U21 võistkonnas, puutub ta päris palju kokku ka esindusega. Lisaks treeningutele oli ta näiteks registreeritud Spursi Meistrite liiga koosseisu. "Seal ei käi asjad nii, et oled kogu aeg esindusega. Seal on süsteem selline, et kui on vaja, siis nad kutsuvad. Arvan, et see on hea, et kui neil on kedagi vaja, siis ma olen seal nimekirja eesotsas. See on väga hea," räägib ta.

Siiski on kahe satsi vahel pendeldamisel ka omad keerukused. "Mõnikord on päris raske. Võib olla nii, et meil on näiteks reedel mäng ja esindusel pühapäeval: mängid reedel, siis laupäeval vaba päeva ei ole, pead treenima … Aga noh, see on minu töö, see on minu elu!" naerab Paskotši.

"Esindusel on praegu natuke raske periood, aga samas liigas neljas-viies koht, mis ei ole ka halb," mõtleb ta.

Mis Paskotšist suvel edasi saab, ta hetkel ei tea. Lõppevas lepingus on punkt, mille kohaselt võidakse koostööd veel aasta võrra pikendada. "See pikendamise võimalus ei ole minu, vaid klubi poolt. Väga raske on öelda, mis saab. Jalgpallis muutub kõik nii kiiresti. Võib-olla mul on peas soov, et tahan jääda, aga nad ütlevad mulle, et nad ei taha. Või näiteks tahan ise kuskile minna, aga nad soovivad, et jääksin. Kõik see sõltub. Minu jaoks on hetkel kõige tähtsam, et tervisega on kõik korras ja lõpuks saan mängida, lõpuks saan koondises olla!" ütleb kaitsja.

Neljapäeval mängib Eesti Budapestis maavõistluse raames Ungariga. Esmaspäeval alustatakse Linzis uut EM-valiktsüklit matšiga Austria vastu. "Minu jaoks on juba siin olemine väga suur rõõmuallikas. Ja kui mängime veel selliste võistkondade vastu, siis mis saaks olla parem?" rõkkab 16-kordne internatsionaal uute kohtumiste ootuses.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK