Tervenenud Hein on Arsenalis tähtsas rollis: klubi soovib tiitlit püüda koos eestlasega (0)

Karl Jakob Hein elab ülejäänud Arsenali staaridega samas treening- ja mängurütmis. Foto: Scanpix / CSM / ZUMA Press Wire / Paul Terry

Eesti koondise ja Londoni Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein on viimasel ajal olnud kimpus tervisemurega, kuid mängudeks Ungari ja Austriaga on ta sajaprotsendiliselt valmis.

"Mul oli paar-kolm nädalat väike tervisemure kaelaga, aga [eelmise] nädala keskel alustasin taas täistreeningutega ja nüüd tundub, et kael on heas seisukorras jälle," lausus koondisega Budapestis liituv Hein, kelle sõnul kadus tal vahepeal paremast käest jõud ära. "Selgroo kuuenda lüli disk käis vastu närvi, mis läks ülakeha paremasse piirkonda ja paremast käest kadus jõud ära."

Kuidas selline trauma üldse tekkis? "Hea küsimus. Täpselt ei teagi. Mul olid pikalt ülaseljas ja kaela piirkonnas närvivalud, aga treenisin pidevalt edasi ja võib-olla lihased kaela ümber ei suutnud väravavahi hüppeid vastu võtta, aga täpselt ei oska öelda. Veel ei ole jõudnud raudkindlale järeldusele, mis selle vigastuse tekitas, aga kaela ja ülaselja närvivalud olid juba pikemat aega. Ilmselt kogu kompott aja jooksul kulmineerus ja läks piisavalt tõsiseks."

Hein ei lõpetanud nende nädalate jooksul treenimist, vaid treenis edasi individuaalkava järgi ilma hüpeteta. Ta märkis, et võib-olla põhjustas trauma see, et ta saab noore väravavahina trennides kõige rohkem pealelööke. "See võis oma osa mängida. Kindlasti on mul trennides väga suur koormus olnud ja see võis vigastust hullemaks teha."

REKLAAM

Kas sellises olukorras antakse koduklubist koondise juurde minnes mingisugused soovitused-juhtnöörid kaasa? "Pean oma spetsiifilist kava edasi tegema, muud midagi," sõnas Hein, kes on enda sõnul mängudeks valmis. "Mina tahaks ikkagi kõik mängud mängida, kui võimalik. Ja füüsiline vorm on hea, selle taha ei jää minul midagi, olen valmis võistkonda aitama."

Hein oli eilses Premier League'i mängus taas Arsenali kolmas väravavaht, keda küll mänguks üles ei antud, aga kes osales mängueelsel soojendusel. Arsenal võitis mängu Crystal Palace'i vastu 4:1. "Meeleolu on muidugi hea, jälle tähtsad kolm punkti. Nüüd saame hea hoo ja emotsiooni pealt minna koondiseaknale vastu. Kindlasti olid need vajalikud ja kohustuslikud punktid."

Arsenal kasvatas tabelis edu Manchester City ees kaheksapunktiliseks. Kui palju meeskonnas räägitakse võimalikust tiitlivõidust? "Pikk tee on veel minna, mänge on jäänud ja iga mäng, eriti Premier League'is, on väga raske. Kindlasti ei ole veel mingeid tiitli võitmise mõtteid."

Arsenal on konkurentsi jäänud vaid Premier League'is, sest eelmisel nädalal kukuti välja Euroopa liigast, kus jäädi penaltiseerias alla Lissaboni Sportingule. "Mäng oli raske, aga tegime tegelikult kokkuvõttes hea mängu, natuke jäi õnnest puudu. Kindlasti on pettumus, et ei õnnestunud Euroopa liigas kaugemale minna, aga see on minevik. Nüüd on jäänud Premier League ja peame seal töö puhtalt ära tegema."

Hein lisas, et Euroopa liiga oli klubile tähtis, aga nüüd saab meeskond keskenduda vaid Premier League'ile, mis võideti viimati 19 aastat tagasi. "Euroopa liiga oli ka tähtis, iga karikas on tähtis, aga fakt on see, et nüüd on mänge vähem, reisimist vähem ja mängijad saavad olla värskemad. Loodetavasti vigastuste risk on veidi väiksem, kui saame keskenduda ainult Premier League'ile."

Hein elab Inglismaal täielikult Arsenali esindusvõistkonna treening- ja mängurütmis. Mänguaega kolmandale väravavahile küll Aaron Ramsdale'i ja Matt Turneri kõrvalt palju ei jagu, aga kõik muu käib tal nii nagu klubi teistel staaridel. Heina tähtsust näitab seegi, et Arsenal ei soovinud teda jaanuarikuises üleminekuaknas välja laenata.

"Mingid laenujutud olid, aga hooaja teiseks pooleks oli vaja tugevat koosseisu ja seetõttu ei lastud laenule. Järgmise hooaja osas veel ei tea. Elame, näeme. See hooaeg on vaja hästi ära lõpetada ja siis vaatame edasi," sõnas Hein, et tippjalgpallis ei ole mõtet liiga pikki plaane teha.

Eesti koondis mängib neljapäeva õhtul Budapestis maavõistluses Ungariga ning neli päeva hiljem uue EM-valiksarja avalahingus Linzis Austriaga.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK