9 fakti maailmameistrivõistlustelt: kõige-kõige... (1)

Märkamatult on 2018. aasta maailmameistrivõistluste 64 mängust möödas 40 ehk tublisti üle poole. Mis on juhtunud numbrite maailmas?

0 - pärast Peruu eilseid tabamusi on ainsana veel nulli värava peal Costa Rica. Eelmise MM-i suured üllatajad on nüüd juba konkurentsist langenud, aga võivad veel au päästa, kui kohtuvad E-alagrupi viimases mängus Šveitsiga. Null on ühel meeskonnal ka teisel pool väljakut - ainsana ei ole väravat löödud Uruguayle.

2,63 - kostariikalaste hädadest hoolimata on 40 mängus löödud 105 väravat ehk keskmiselt 2,63 mängu kohta. Kui sellel kursil jätkatakse, oleks tulemus sellel sajandil paremuselt teine pärast 2014. aasta MM-i (2,7 väravat mängus). Parimana on seni viie väravaga panustanud inglaste kapten Harry Kane.

REKLAAM

5 - Mehhiko legend Rafael Marquez kerkis Saksamaa vastu vahetusest sekkudes eksklusiivsesse viie MM-i klubisse, kus ees ootamas kaasmaalane Antonio Carbajal ja Saksamaa legend Lothar Mätthaus. Marquez on meestest aga ainuke, kes kõigil viiel turniiril ka kodumaa kaptenipaela kandnud.

11 - MM-ide rekordeid ei tee mitte ainult mängijad. Oma kodumaa suurim kangelane maailmameistrivõistlustel - tõsi, koondis ei ole sinna kunagi jõudnudki - on usbekk Ravshan Irmatov. Sel turniiril kahte kohtumist (Argentina-Horvaatia; Hispaania-Maroko) vilistanud Irmatov viis oma MM-saldo 11 mängu peale ja kerkis sellega enim kohtumisi teenindanud vilemeheks.

18 - Toni Kroosi värav Rootsi vastu sündis 18 sekundit enne kohtuniku poolt antud lisaaja täitumist. See oli valitsevatele maailmameistritele esimene kord sel MM-il juhtima minna. Saksamaa ei ole kunagi alagrupiturniiril välja langenud, aga täna on see võimalus on veel olemas.

22 - kuigi oleme alles alagrupiturniiriga lõpetamas, on tänu VAR-ile juba löödud penaltite rekord. Senine rekord oli 18 penaltit 2002. aastast - rekordilise 19. penalti lõi Cristiano Ronaldo Iraanile, pärast seda on penaltid teeninud veel Iraan ise, Nigeeria ja Island. 

45 - nii palju aastaid ja 161 päeva pealegi näitas Egiptuse väravavahi Essam El-Hadary pass, kui ta viimases alagrupimängus Saudi Araabia vastu postide vahel seisis ja sellega ajaloo vanimaks MM-il väljakule tulnud meheks sai. 1970. aastatel sündinud mehi osales tänavu peale tema veel kolm - juba mainitud Marquez, Tim Cahill (Austraalia) ja Sergei Ignaševitš (Venemaa).

100 - täismaja publikut on igal mängul olnud kohal vaid kahel staadionil, mõlemad Moskvas - Lužniki (78 011 istekohta) ja Otkritie Arena (44 190) on igaks mänguks olnud puupüsti täis. Nuriseda siiski ei saa, sest kõige kehvemat tulemust näitaval Volgogradi Arena keskmine täituvus on siiski üle 90 protsendi.

997 - turniiri senine söötude rekord tehti ära juba teisel päeval, kui Hispaania ja Portugal mängisid välja ühe senise turniiri meeldejäävama kohtumise. 3:3 viigis anti ligi tuhat söötu, turniiri keskmine on 753,8 passi. Individuaalselt on enim sööte jaganud hispaanlaste kaitsja Sergio Ramos, kelle arvel kolme mänguga 309 söötu.

1 kommentaar

unique girl name   •  
(116.99.44.***)
Täname seda kasuliku teabe jagamise eest! See on mulle tõesti huvitav informatsioon. unique girl names - https://unique-girlnames.com

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK