Ameeriklaste süüdistus: Katari ja Venemaa MM-id saadi altkäemaksudega (1)

FBI poolt aastaid kestnud juurdlus Katari ning Venemaa MM-i korraldusõiguste osas jõudis ametliku süüdistuseni.

2010. aastal valiti Venemaa (Inglismaa ees) 2018. aasta ning Katar (USA ees) 2022. aasta maailmameistrivõistluste korraldajariigiks. USA justiitsministeerium teatas juurdluse algusest 2015. aasta kevadel ning Zürichi hotellis korraldatud reidiga arreteeriti toona mitmed prominentsed FIFA juhtfiguurid.

Pikaaegne alaliidu president Sepp Blatter pani seejärel oma ameti maha ning erinevate korruptsioonikuritegudega on USA prokuratuuri poolt süüdistuse saanud 42 inimest, kellest süüdi on end tunnistand 26. Enamik neist süüdistustest on aga seotud olnud kas teleõigustega või muude korruptsiooniaktidega.

FIFA enda juurdlus kahe MM-i korraldusõiguste osas jõudis lõpule 2017. aastal ning see mõistis nii Katari kui ka Venemaa õigeks. Samas tunnistasid Alejandro Burzaco ja endine Argentina jalgpalliliidu juht Julio Grondona samal aastal , et neile maksti pistist Katari poolt hääletamise eest.

REKLAAM

Nüüd tulid ameeriklased lõpuks välja seni oma kõige põhjalikuma süüdistusega, mille järgi tegid kümme aastat tagasi isikliku finantsilise kasu järgi oma otsuse mitmed FIFA täitevkomitee liikmed. Lisaks omandas Fox illegaalsel teel turniiride näitamisõigused Ameerika Ühendriikide pinnal.

Endine Lõuna-Ameerika alaliidu Conmeboli president, mullu kodumaal Paraguays koduarestis viibides siit ilmast lahkunud Nicolas Leoz ja endine Brasiilia jalgpalliliidu juht Ricardo Teixeira andsid rahasumma eest oma hääle Katarile, Trinidad ja Tobago pikaaegsele julgeolekuministrile ning endisele FIFA asepresidendile Jack Warnerile maksti Venemaale hääle õiguse andmise eest üle nelja miljoni euro, nagu ka Guatemala jalgpalli endisele juhile Rafael Salguerole.

"Sahkerdamine ja altkäemaksud on rahvusvahelisse jalgpalli sügavalt sisse juurdunud ning olnud kümnendeid tavaline praktika," lausus FBI asedirektor William Sweeney. "FBI uurib ebaseaduslikke kokkuleppeid ning tagatoadiile, mis on peidetud jalgpalliürituste, staadionite ning turundusevaldkonna lepingute taha. Esimesed avalikud süüdistused ulatuvad tagasi 2015. aastasse. See peaks illustreerima kõigile, kes üritavad korruptiivsel teel miljoneid teenida, et me tuleme ja leiame teid üles."

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Elizabeth C. Wong   •  
(1.53.240.***)
This essay is excellent. One of the greatest entries I've ever read, in my opinion. Your work is excellent and inspiring. I really thank you. https://tinyfishing.co

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK