Katari MM-i korruptsiooniraport lekkis täies mahus Saksamaa meediasse (0)

FIFA endine president Sepp Blatter koos toonase emiiri Hamad bin Khalifa Al Thaniga. Foto: sportsalive.com

Saksamaa väljaanne Bild avaldab alates tänasest kõik detailid 2022. aasta MM-i korraldamisõigusega seotud raportist.

Bild on endale saanud 2014. aastal maha surutud raporti, mille koostas FIFA eetika uurija Michael Garcia. USA jurist lahkus ametist sama aasta detsembris, protesteerides raporti käsitlemise vastu - nimelt läks Garcia esialgse 403-leheküljelise versiooni asemel avalikkuse ette 42-leheküljeline raport, mis vabastas Katari kõigist korruptsioonisüüdistustest. Garcia sõnul tõlgendati tema raportit valesti ja ta kaotas usu eetikakomitee iseseisvusesse.

Ajalehe sõnul põhineb raporti najal 2015. aasta kevadel Zürichis alanud arreteerimiste laine, mille tagajärjel anti jalgpallis tegutsemise keelde ning arreteeriti mitmeid FIFA ametnikke.

Originaalversioonist tuleb muuhulgas välja, et ühe FIFA ametniku 10-aastase tütre pangakontole maksti 900 000 eurot ning kolm FIFA juhtivat ametnikku viidi Katari vutiliidule kuuluva eralennukiga Rio de Janeiros toimunud peole vahetult enne 2018. ja 2022. aasta MM-i korraldaja valimisi. Samuti rõhutatakse raportis Kataris asuva Aspire akadeemia rolli FIFA ametnikega manipuleerimisel.

REKLAAM

Raportist koopia enda kätte saanud Bildi ajakirjanik Peter Rossberg tunnistas Facebooki postituses, et raport ei anna tõestust MM-i korraldusõiguse ostmise kohta: "See on nagu pusle, mida saab mõista vaid siis, kui tükid kokku panna."

"Oleks naiivne uskuda, et inimesed nagu Garcia või Borbely (toonane eetikakomitee aseesimees Cornel Borbely - M. P.) oleksid olnud suutelised leidma kindlaid tõendeid," jätkas Rossberg. "Eriti Katari puhul on palju tugevaid indikaatoreid, mis põhimõtteliselt ei anna võimalust uuteks järeldusteks. See on üldpilt ahnusest, korruptsioonist ja kinnimätsimistest."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK