Ekvaator on ületatud: vana sõber asub rikkuma Ronaldo ja Portugali pidu (0)

Cristiano Ronaldo läheb oma kunagise mentoriga vastamisi. Foto: soccerfans.xyz

64 MM-i mängust pooled on peetud - panused aina tõusevad. Edasipääsu on kindlustanud kuus meeskonda ja lootused on minetanud kaheksa koondist. Alagrupiturniiri viimast ringi alustavad kohtumised A- ja B-gruppides. 

Kumb lahkub pea püsti?

Neutraalsed vutifännid eelistavad Saudi Araabia ja Egiptuse mängule kahtlemata Uruguay - Venemaa oma, ent õiged jalgpallihipsterid mitte. "Uruguayd ja Venemaad näeb ju veel," mõtlevad nad ning keeravad suurelt ekraanilt peale just selle lahkumisetenduse.

Egiptuse jalgpallikuningas Mohamed Salah sai Venemaa vastu oma igatsetud värava kätte, aga pärast seda mängu on teda seganud jalgpallivälised tegurid. Kuluaarides sahistatakse isegi, et ta võib oma koondisekarjääri lõppenuks kuulutada ning pole sugugi kindel, et ta saudide vastu platsile jookseb.

REKLAAM

See tõstab muidugi MM-i kõige madalama FIFA edetabeli kohaga meeskonna võimalusi tulla alagrupis kolmandaks. Viik jätaks ette Egiptuse.

Rasmus Voolaid:  "Optimist minus tahaks, et Salah mängib, jalgpall ruulib ja muu jääb kõrvale. Lähtun sellest ning pakun Egiptuse 2:0 võitu."

Betsafe'i koefitsiendid:

Saudi Araabia võit - 4,70
Viik - 3,55
Egiptuse võit - 1,88

Hurraa või tasakaalukus

Venemaa on olnud selle MM-i kõige kuumem sats ning kahest mängust on tuldud läbi väravate vahega 8:1. Müstika. Enne MM-i panustasid küll julgemad, et nad lähevad siit alagrupist edasi, aga et ilma igasuguste probleemideta ... Seda ei näinud ilmselt ka Vladimir Putin ise ette.

Nüüd on kahe kergema vastase asemel puremiseks ette toodud 2010. aasta MM-i poolfinalist ning suurte ootustega turniirile tulnud Uruguay. Salahiga said kodupubliku ees mängivad venelased hakkama, aga kuidas Luis Suareze ja Edinson Cavaniga? Kaaslased on neil kindlasti kraadi kõrra kõvemad kui olid Liverpooli ässal.

Uruguay on jätnud salakavala mulje. Näiliselt ei pakuta midagi erilist ja kruiisitakse täielikult säästurežiimil - kuus punkti on teenitud vaid kahe väravaga. Sellised mängud võivad aga pikal turniiril olla millegi ilusa retseptiks.

Rasmus Voolaid:  "Venemaad ootab selle MM-i esimene tagasilöök, mis võib neile kokkuvõttes pigem kasuks kui kahjuks tulla. Uruguay jätkab oma joont ning tuleb nii kolmas värav kui ka võit."

Betsafe'i koefitsiendid:

Uruguay võit - 2,70
Viik - 3,10
Venemaa võit - 3,00

Portugallane läheb portugallaste elu rikkuma

Portugallane Carlos Queiroz tunneb oma kodumaa jalgpalli läbi ja lõhki. Portugali koondisega käis ta 2010. aasta MM-il, kus jõudis kaheksandikfinaali. Cristiano Ronaldot on ta lisaks juhendanud ka Manchester Unitedis. Nüüd saab ta kõik need teadmised ära kasutada hoopis Iraani kasuks.

Queiroz on pannud Iraani mängima ilma valehäbi tundmata  - viivitama ja teesklema hakatakse põhimõtteliselt esimesest minutist alates, aga see töötab. Maroko vastu teeniti viienda üleminuti väravast võit, Hispaania vastu polnud kaugel viigipunkt.

Ronaldo on küll löönud kahe mänguga neli väravat, aga need on seni ka tema meeskonna ainsad. Kui Queiroz suudab Reali superstaari mängutuju rikkuda, siis ...

Rasmus Voolaid:  "Pinged on laes, Iraan seisab poolaja vapralt ära, aga teisel saab Portugal oma kätte. 2:0, aga Iraan lahkub võideldes ja ovatsioonide saatel."

Betsafe'i koefitsiendid:

Iraani võit - 6,15
Viik - 3,75
Portugali võit - 1,68

Grupivõidu nimel ründama

Hispaania jaoks on küll ülesanne paberil oluliselt lihtsam kui Portugali jaoks, ent selle nimel tasub pingutada. Värske peatreener Fernando Hierro lubaski minna ründama.

Kuigi ta ütles välja, et vastast valima ei hakata, siis tasub siiski natukene turniiritabelit jälgida. Alagrupivõidu korral tuleb kaheksandikfinaalis vastu Venemaa ja Uruguay mängu kaotaja ning veerandfinaalis tõenäosusprotsentidele tuginedes Horvaatia - Taani kohtumise võitja. Teiseks jäämise korral ootaks veerandfinaalis aga juba Prantsusmaa - Argentina kohtumise võitja. Vahe on sees. Ent see kõik on muidugi spekulatsioon, sest teised grupid alles hakkavad oma kohti välja jagama.

Maroko tuleb mängule pingevabalt ja midagi neil enam kaotada ei ole. Tallinnast MM-ile saabunud meeskond tahab kindlasti enne koduteele asumist näidata, et neid saatnud ebaõnn on juhus ja sisu on rohkem kui küll.

Rasmus Voolaid:  "Elu on näidanud, et kui üks meeskond vajab võitu ja teine mitte, siis saab see esimene oma tahtmise. Maroko on tubli, aga Hispaania saab 3:0 võidu."

Betsafe'i koefitsiendid:

Hispaania võit - 1,37
Viik - 5,00
Maroko võit - 11,00

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK