Hispaania pääses läbi raskuste esimesena grupist välja (0)

Hispaania ja Maroko hoidsid pealtvaatajate närvid viimase minutini pingul, mängides välja põneva 2:2 viigi.

Mäng algas tasavägiselt. Hispaania valdas palli rohkem, aga eriti ohtlikke rünnakuid ei suutnud tekitada. Maroko kaitses kindlalt ning suutis tekitada ka endale häid momente. Siiski tundus ainult aja küsimus, kuni Hispaania esimese ära lööb.

Aga esimene värav tuli hoopis Marokole. Hispaania kaks suurimat nime - Andres Iniesta ja Sergio Ramos - sattusid segadusse, kelle pall on ning nende vahelt sai palli hoopis Maroko ründaja Khalid Boutaib. Boutaib jooksis väravani ning suunas palli David de Gea jalgade vahele. Maroko juhtis 1:0!

Hispaanlased vastasid koheselt ning hakkasid aktiivselt pressima. Viis minutit pärast Boutaibi väravat mängisid hispaanlased palli ilusate söötudega kasti ning Isco pääses heale löögile, mille ta värava ülemisse ossa suunas ning Hispaania viigiseisu tagasi tõi.

Esimeses pooles rohkem väravaid siiski ei tulnud, kuigi Hispaania ründas aktiivselt. Marokole tuli paar minutit peale Isco väravat veel võimalus, kui hispaanlaste kaitseliin jälle eksis ja Boutaib jälle palli näpsas, aga see kord oli de Gea valmis ning tõrjus palli edukalt.

Teine pool tundus minevat üsna sarnast teed pidi, kui 80. minutiks ei olnud veel kumbki meeskond väravaid löönud ning Hispaania valdas palli üsna kindlalt. Selleks hetkeks oli Hispaania teinud umbes 4 korda rohkem sööte kui Maroko meeskond.

Kõik muutus 81. minutil, kui Maroko sai nurgalöögi. Faycal Fajr andis täpse tsenderduse Youssef En-Nesyrile, kes suutis palli väravasse suunata ja Hispaania ebamugavasse olukorda panna. Sellises olukorras hoidis Hispaaniat kaheksandikfinaalis vaid väravate vahe.

Hispaania surus ja surus, aga hakkas tasapisi juba lootust kaotama, kui 90. minutil suunas vahetusmees Iago Aspas Carvajali tsenderduse väravasse. Aga Aspas ei saanud kohe tähistada, sest kohtunik pidi pöörduma VAR-i poole, et kindlaks teha, kas Aspas ei olnud suluseisus.

Aspasi värav fikseeriti ning koheselt läks väljakul kakluseks. Nii Maroko kui Hispaania pingid olid püsti ja heitlesid omavahel, aga mehed leppisid ruttu ära ja mängisid veel viimased minutid.

Kuna Portugal mängis samal ajal viiki Iraaniga, väljus Hispaania B-alagrupist võitjana ning läheb kaheksandikfinaalis Venemaa vastu. Grupis teise koha saanud Portugal läheb Uruguay vastu.

Hispaania - Maroko 2:2 (1:1)
19. Isco, 90. Iago Aspas - 14. Khalid Boutaib, 81. Youssef En-Nesyri

Hoiatused: 22. Karim El Ahmadi, 29. Nordin Amrabat, 31. Manuel da Costa, 31. Mbark Boussoufa, 89. Munir Mohamedi, 90. Achraf Hakimi
Peakohtunik: Ravshan Irmatov (Usbekistan)

Hispaania: De Gea, Carvajal, Pique,  Busquets, Iniesta, Alcantara (74. Asensio), Ramos, Alba, Costa (74. Aspas), Silva (84. Rodrigo), Isco.
Varus: Nacho, Niguez, Koke, Rodrigo, Vazquez, Odriozola, Arrizabalaga, Azpilicueta, Monreal, Aspas, Asensio, Reina.

Maroko: El Kajoui, Hakimi, da Costa, Saiss, Ziyach (85. Bouhaddouz), El Ahmadi, Belhanda (64. Fajr), Boutaib (71. En-Nesyri), Boussoufa, n. Amrabat, Dirar.
Varus: Bounou, Mendyl, Benatia, El Kaabi, Fajr, Harit, En-Nesyri, Bouhaddouz, S. Amrabat, Carcela, Tagnaouti, Ait Bennasser.