Portugal oli lähedal välja langemisele, kuid lõpuks läks ikkagi nii nagu oli arvata (8)

Tõelises põnevuslahingus suutis Portugal ainult viigistada Iraaniga, kuid sellest piisas, et alagrupis teisena edasi pääseda.

B-alagrupis ei olnud enne viimast ringi mitte kui midagi otsustatud. Edasipääsu võimalus oli olemas nii Aasia parimal Iraanil kui ka Euroopa meistril Portugalil. Portugali võit ja viik oleks portugallased edasi saatnud, samal ajal kui võit oleks valgesärgid edasi viinud.

Mäng algas pigem rahulikult ning kulges sellisena terve mäng. Pallivaldamisprotsent oli kogu mängu vältel kindlalt Portugalile. See aga ei toonud kindlat võitu. Isegi häid võimalusi ei olnud Euroopa meistritel väga palju, vaid Iraan oli see, kes aeg-ajalt kontratega nõelas.

Aga siiski lõi esimesena värava Portugal, kui normaalaja viimasel minutil keerutas Ricardo Quaresma kauni löögi taha nurka. Tema värav oli talle MM-i esimene ning see oli ka tema esimene pealelöök väravale.

Kui muidu on VAR-i kiidetud sel turniiril, siis selles mängus pälvis hulganisti kriitikat. Üks näide tuli teise poolaja lõpust, kui Cristiano Ronaldo oli vastasele käega näkku löönud ning seejärel vaadati mitu minutit VAR-i. Lõpuks otsustati anda ainult kollane, kuigi selge löögiliigutus oli kohtunikele näha.

VAR tõi ka penalti Ronaldole, kuid mees lõi nagu Lionel Messi ning Ali Beiranvand tõrjus löögi.

Viimastel minutitel kasutati jällegi VAR-i ja anti Iraanile penalti, mille vahetusmängija Karim Ansarifard kindlalt ristnurka lõi. Portugal oleks võinud üleminutitel sootuks edasipääsust ilma jääda, kuid Iraani mängumees lõi karistusalas vabast positsioonist küljevõrku.

Mäng lõppeski 1:1 ning kuna teine mäng lõppes 2:2, said edasi Euroopa meeskonnad.

Iraan - Portugal 1:1 (0:1)