Vassiljev: plaan oli teistsugune, aga jalgpall tegi oma korrektuurid (1)

FC Flora kapten Konstantin Vassiljev. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora kapten Konstantin Vassiljev nentis pärast Meistrite liiga esimese eelringi avamängus võõrsil Czestochowa Rakowi käest saadud 0:1 kaotust, et meeskonna esitusele tal etteheiteid pole ning kordusmängus osatakse Poola meistrit targemalt ohustada.

"Tegime väga hea analüüsi ja kujutasime päris täpselt ette, milliseks mäng kujuneb. Alati tahaks palliga natuke enesekindlam olla, aga esimese surve elasime üle ja seejärel hakkasime aina enam ise palliga mängima. Meil avanesid ka väravamomendid. Need on sel tasemel otsustavad. Tulemuse saavutamiseks tuleb võimalused realiseerida.

Aga kokkuvõttes sõidame koju enamvähem hea tulemusega, mis annab meile võimaluse kodus vastast üllatada. Arvan, et kodus on Rakowi vastu hõlpsam. Esimeses mängus tuleb vastasega kohaneda. Video vaatamine ja reaalselt väljakul viibimine on kaks erinevat asja. Meeste arusaam, kust võivad tekkida meie võimalused, arenes iga minutiga edasi," rääkis Vassiljev.

Kohtumist ründava poolkaitsjana alustanud Vassiljev pidi juba 12. minutil allapoole nihkuma, sest Vladislav Kreida sai vigastada ja Flora tegi sunnitud vahetuse. "Kahju, et nii vara pidime vahetuse tegema, aga praegune hooaeg vist ongi meie jaoks selline, kus peame rohkete vigastustega elama. Kindlasti oli plaan teistsugune, aga nagu ikka, siis jalgpall tegi oma korrektuurid."

Napi eurosarjakogemusega noorte kolleegide (nt Evert Grünvald, Nikita Mihhailov, Kristo Hussar) esitust hindas kapten korralikuks. "Kokkuvõttes kõigil pigem õnnestus sel tasemel tegutseda. Mängu eel leppisime kokku, et miinimum, mida teha saame, on anda endast maksimum. Seda igaüks täna väljakul tegi. Tulemus võiks olla parem, aga see 0:1 jätab meile oma võimalused."

FC Flora – Czestochowa Rakow korduskohtumine peetakse A. Le Coq Arenal teisipäeval, 18. juulil kell 20.00.