Maratonpäev: Messi hambaarsti vastu (1)

Foto: ftw.usatoday.com

Kolmas päev on ühtlasi maailmameistrivõistluste pikim päev. Terve laupäev koos jalgpalliga - mis saaks parem olla?

Koondise eelvaate lugemiseks kliki riigi nimel.

Turniiri kõige varasema avavile tiitli teenisid loosi tahtel Prantsusmaa ja Austraalia. Arvestades, et tegu on laupäevaga, võib mõni suisa ärgates avastada, et vutipäev on juba käima läinud. Mängijad on küll professionaalid, kuid rutiini murdmine on nendegi jaoks väljakutse.

"Peame kellaga toime tulema. See muudab meie ärkamisi, meie söömisi, aga pole probleemi," tõdes Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps. Ebamugav kellaaeg sobiks ehk vabanduseks mõne maailma tippkoondise vastu, kuid Austraalia vastu ei lepi prantslased vähemaga kui võit.

REKLAAM

Aga kängurumaa mehed ei ole tulnud nalja tegema. Hollandi 2010. aastal MM-finaali viinud Bert van Marwijk poolt on know-how, abitreener Mark van Bommel on seda kõike lähedalt näinud ja teinud.

Ivar Lepik: "Austraalia jaoks ootavad olulisemad mängud ees, aga varasemad kogemused Prantsusmaaga on näidanud, et turniir algfaasis ei ole nad alati kõige teravamad. Miks ei võiks Austraalia üllatusfaktorit ära kasutada? Riskin. 0:0."

Betsafe'i koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 1,27
Viik - 7,00
Austraalia võit - 11,00

Messi versus hambaarst

Islandi imest, mida nad ise keelduvad imeks nimetamast, on palju räägitud. Aga kaks aastat tagasi Lars Lagerbäcki kõrval abitreeneriks olnud Heimir Hallgrimsson ennetas pressikonverentsil kõige olulisemat küsimust.

"Ma olen ikka veel hambaarst ja ei lõpeta seda tööd kunagi," lubas islandlaste juhendaja. Täna ei ole tema asi küll auke lappida, vaid välja mõelda mänguplaan Lionel Messi pidurdamiseks. "Tema vastu on kõike proovitud ja ta leiab ikka võimaluse väravate löömiseks. Võime mängida oma elu parima mängu ja ikka kaotada - selline on reaalsus."

Argentina on turniiri eel madistanud vaid Haitiga ja nii puudub neist täpne pilt, aga selge on see, et Messi otsa vaadatakse. Selles pole küsimustki. Aga ohtu pakub Argentina iga nurga alt.

Ivar Lepik: "Messi küll ei pruugi avalikult tunnistada, et võistleb Cristiano Ronaldoga, kuid tihtipeale on ühe säravad hetked teisega otseses seoses. Islandi vastu peaks Messi küll millegi täiesti maagilisega hakkama saama, et Ronaldo üle trumbata, aga midagi tasub oodata. 2:0 Argentinale."

Betsafe'i koefitsiendid:

Argentina võit - 1,36
Viik - 5,15
Islandi võit - 10,50

Tere tulemast tagasi

Taani ei ole MM-il mänginud kaheksa, Peruu koguni 36 aastat. Mõlema riigi jaoks on tegu suure naasmisega. Peruu rõhutas mängu eel seda, kust on tuldud, Taani seda, kuhu minnakse.

"Vaimne tasakaal saab otsustavaks," rõhutas Taani abitreener, legendaarne väravakütt Jon Dahl Tomasson. "Esimene mäng on vitaalne, ajalugu on seda näidanud. Kui sa teed seda mida ikka, siis mängid hästi ja teenid kolm punkti."

Peruu ammutab samal ajal jõudu kapteni naasmisest. Nagu Egiptuse ja Mo Salahi puhul, ei pruugi nende 34-aastane kapten Paolo Guerrero olla valmis alustamiseks, aga potentsiaalne lisakäik on peruulastel igal juhul.

Ivar Lepik: "Kumbki ei taha kaotusega alustada, tegu on ilmselt ühe kõige ettearvamatuma mänguga. Taani on justkui favoriit, aga Peruud ja nende võitlusvaimu ei tohi kindlasti alahinnata. Kipun siiski arvama, et taanlased suudavad teha korraliku ja põhjamaiselt turvalise mängu. 2:1 Taanile."

Betsafe'i koefitsiendid:

Peruu võit - 3,30
Viik - 3,30
Taani võit - 2,40

Kuldse generatsiooni aeg on otsas

Horvaadid teavad - kas nüüd või mitte kunagi. Luka Modric ja co on paberil viimased kümme aastat igal turniiril mustade hobuste nimekirja kantud, aga väljakul ikka ja jälle ootamatute takistustega põrkunud. Ka nüüd ei halastanud alagrupiloos.

"Teame, et rahvas ootab meilt palju. Ootame ka ise endalt palju," ei hakanud Barcelona mees, Modrici parem käsi Ivan Rakitic keerutama. Hea algus turniirile on Horvaatia jaoks kriitilise tähtsusega.

Vastas on turniiri üks noorimaid meeskondi Nigeeria, kes aga vähestest kogemustest hoolimata lubavat mängu näitab. Nagu horvaatidele, meeldib ka neile mänge domineerida, eelkõige peavad horvaadid kartma aga kontrarünnakuid.

Ivar Lepik: "Horvaatial ei saa sugugi lihtne olema. Nigeerial on nooruslikku uljust ja tahtmist ja ehk ka usku iseendasse, mida horvaatidel vahel nappima kipub. 1:1 viik tundub tõenäoline tulem."

Betsafe'i koefitsiendid:

Horvaatia võit - 1,77
Viik - 3,70
Nigeeria võit - 5,40

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

ennustaja   •  
(90.191.187.***)
arg 6 - isl 0

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK