Taas kõrgesse mängu sekkunud Peruu ammutab jõudu talismani naasmisest (0)

Viimati 1982. aastal MM-il mänginud Peruu sai vahetult enne finaalturniiri tagasi oma talismani. Kas Paolo Guerrero suudab koondise viia teise ringi, nagu tegi seda legendaarne Teofilo Cubillas?

Mõnikord on jalgpallijumalad armulised ka. Veidi ka enam kui ööpäev oli möödunud sellest, kui Peruu alistas kodusel Lima olümpiastaadionil Šotimaa - riigi, kelle üle võeti 40 aastat tagasi toimunud finaalturniiril koondise ajaloo üks kuulsamaid võite. Seekordne maavõistlus korraldati, et peruulastele kuldajastut meenutada, neisse enesekindlust süstida. Talismanist ründaja Paolo Guerrero kaotanud Peruu vajas mõlemat kui õhku.

MM-i play-off'iks valmistunud Peruud tabas uudis Guerrero positiivsest dopinguproovist raske hoobina. Varem Bayerniski mänginud tipuründaja on valel pool 30ndaid eluaastaid, aga Lõuna-Ameerikas vaat et ainulaadne - liikuvus, mis võimaldab Jefferson Farfanil ja Christian Cuevol tema selja taga vabalt niite tõmmata, füüsiline võimsus, mis põhjustab vertikaalsete puudujääkidega kaitsjatele suuri raskusi, kirg, mis sütitab meeskonnakaaslasi ka neis mängudes, mis laias plaanis suurt tähtsust ei oma. Gonzalo Higuain, kellel on ülakorrusel remont tehtud. Vähemalt tähtsatel hetkedel.

Talle määratud dopingukaristuse vastu protesteerinud inimesed tulid Lima tänavatele, Peruu alagrupikaaslased saatsid FIFA-le pöördumise, milles palusid Guerrerole määratud keeld tühistada ning uurimaks, kui kaua võib süüaluste kokalehtede jälgi organismist leida, esitasid mehe advokaadid FIFA-le isegi raporti kolmest viiesaja aasta eest surnud Peruu lapsest.

REKLAAM

Päev pärast võitu Šotimaa üle ärkasid peruulased rõõmusõnumite peale. Šveitsi ülemkohus peatas ajutiselt keelu, lisades, et otsuse tegemisel võeti arvesse ka meest toetanud "tavatut solidaarsuslainet". Guerrero, kelle perekonnanimi tähendab tõlgituna võitlejat, võib Peruud MM-il esindada ning võib kindel olla, et tema naasmine annab koondisele tagasi väga tugeva lüli.

Peruu jaoks tagas koha finaalturniiril vaimne tugevus

Valiksari algas Peruu jaoks katastroofiliselt. Esimesest kuuest mängust korjati vaid neli punkti, kodus suurimalt rivaalilt Tšiililt saadud 3:4 kaotuse järel kirjutasid külalised Peruu rahvustaadioni riietusruumi seintele kirja "Austust! Siit käisid läbi Ameerika meistrid!". Seejärel leidis Tšiili alaliit, et Boliivia oli nende vastu platsile saatnud keelatud mängija ja määras neile kolm punkti, kõnealune mees oli väljakul käinud ka Peruu vastu, mängus, mille Boliivia võitis 2:0. Tagantjärgi saadud kolm punkti taaskäivitasid Peruu valiktsükli.

Järgnenud 12 kohtumises jäädi vastastele alla vaid kahel korral, otsustavas ringis lükati Colombia vastu võetud 1:1 viigiga konkurentsist just valitsev Lõuna-Ameerika meister Tšiili. Kui ilma Guerrerota alistati play-off'is ka Uus-Meremaa, ei olnud peruulased vana sõpra unustanud. "Kes ei hüppa, on tšiillane," kuulutas Christian Cueva lõpuvile järel. Ja kogu Peruu hüppas.

Selles, et Peruu esmakordselt pärast 1982. aastat taas finaalturniirile pääses, võib "peasüüdlaseks" pidada peatreenerit Ricardo Garecat. Kehv algus kõige halastamatumas regioonis tegi meeskonnast argentiinlase käe all tugeva terviku - nende tugev kaitseliin on viimases seitsmes mängus lubanud endale lüüa vaid kaks väravat, kuigi vastasteks on olnud ka Argentina, Colombia ja Horvaatia. Guerrero asemel täitis tipuründaja kohuseid teine vanameister Jefferson Farfan, mis lubas särada Cueval, Andre Carrillol ja Edison Floresel. Nüüd saab Gareca talismani taas mängu lülitada ja formatsiooniga mängida, teades, et pingilt sekkuvad mehed on võimelised Guerrerole puhkust pakkuma.

Peruu pole niivõrd tehniline kui naaberriigid Brasiilia või Colombia, aga puudujäägid kompenseeritakse kiire tempo ja meeskondliku ühtsusega. Taani, Prantsusmaa ja Austraalia peavad arvestama Peruu kõrge pressiga ning sellega, et tagumised poolikud Renato Tapia ja Yoshimar Yotun jõuavad väljakul katta näiliselt iga meetri.

Meeskonna staar - Paolo Guerrero

Guerrero naasmine annab Peruule kahtlemata võimsa lisatõuke, sest Depredadori mõju on tähtis nii väljakul kui selle kõrval. Küll ripub küsimärk tema vormi kohal - alates möödunud aasta juunist on 34-aastane mees saanud kaasa teha vaid kolmes ametlikus kohtumises. Võib aga kindel olla, et koos temaga näeb Venemaal hingestatud Peruud. 

Silm peale - Luis Advincula

20. märtsil sprintis Advincula Mehhiko kõrgliigamängus kiirusega 36,15 km/h ning võttis Gareth Bale'ilt üle mitteametliku maailma kiireima mängija tiitli. 28-aastane paremkaitsja on õnne proovinud ka Euroopas, kuid suurema eduta. Edukas turniir võib talle siinpool Atlandi veel viimase võimaluse anda ning arvestades, millist tööd peavad äärekaitsjad Gareca süsteemis tegema, võib välkkiire mees paljudele klubidele silma jääda.

Koondisest väljas - Claudio Pizarro

Kui Guerrero võistluskeeld ametlikuks sai, hakati tema asendajaks koheselt pakkuma 39-aastast Pizzarrot, kes koondist esindanud 85 kohtumises. Kölniga Saksamaa esiliigasse kukkunud vanameister, kes on Bundesliga kõigi aegade resultatiivseim välismängija, kutset siiski ei teeninud.

Treener - Ricardo Gareca

Oma mängijakarjääri jooksul veetis argentiinlane kuus aastat Boca Juniorsis ning liitus seejärel põlise rivaali River Platega - ehk pinge all mängimisest ja raskete olukordadega toimetulemisest teab Gareca nii mõndagi. Taktikaliselt on mees end juba tõestanud, koguni nii hästi, et koondise legendi Teofilo Cubillase sõnul mängib koondis argentiinlase käe all nagu Barcelona. Kui muu maailma pilgu all mängides suudetakse psühholoogiline pool jätkuvalt kontrolli all hoida, siis ...

Anders Nõmm: "Guerrero naasmine annab Peruule võimsa elektrilaengu ja minu silmis lähevad nad Prantsusmaa kõrval grupist ka edasi. Eeldades, et Argentina masin saab ennast alagrupifaasis korralikult tööle, lähevad kaks Lõuna-Ameerika riiki kaheksandikfinaalis vastamisi ja siis pole kahtlustki, et sädemeid hakkab lendama. Optimistina ennustan neile selle turniiri musta hobusena kohta veerandfinaalis."

Mängud alagrupis:

L, 16. juunil kell 19.00 vs Taani
N, 21. juunil kell 20.00 vs Prantsusmaa
T, 26. juunil kell 17.00 vs Austraalia

Eeldatav algkoosseis:

Esialgne koosseis:

Väravavahid: Pedro Gallese (Veracruz), Jose Carvallo (UTC), Carlos Caceda (Municipal).
Kaitsjad: Luis Advincula (Lobos), Miguel Araujo (Alianza Lima), Aldo Corzo (Universitario), Nilson Loyola (Melgar), Christian Ramos (Veracruz), Alberto Rodriguez (Junior), Anderson Santamaría (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo).
Poolkaitsjad: Pedro Aquino (Lobos), Wilmer Cartagena (Veracruz), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg BK), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Sergio Pena (Grenade), Andy Polo (Portland Timbers), Renato Tapia (Feyernoord), Yoshimar Yotun (Orlando City).
Ründajad: Paolo Guerrero (Flamengo), Andre Carrillo (Watford), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Moskva Lokomotiiv).

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK