Väravale kaks pealelööki teinud Horvaatia sai Kaliningradis minimaalse tööga alagrupi liidriks (0)

Mustaks hobuseks ristitud Horvaatia alistas noorusliku Nigeeria napilt, aga samas ka kindlalt.

MM-i maratonpäeva viimane matš algas tasavägiselt ning mõlemal poolel olid omad šansid. Oli näha, et kumbki tiim ei tahtnud pea ees rünnakule tormata ja kontrarünnaku ohvriks jääda. Võitjal oli ikkagi võimalus tõusta alagrupi liidriks, kuna varem oli Argentina piirdunud viigiga Islandi viikingite vastu.

Esimese kümne minuti möödudes testisid Mario Mandžukic ning Ante Rebic ebatäpsete kauglöökidega 19-aastast Franzic Uzohot, kuid raamidesse need üritused ei läinud. Kolmekümnendal minutil teenisid horvaadid nurgalöögi peale ohtlikku pealelööki. Luka Modric tsenderdas palli ilusti kasti, kus Mandžukic jätkas seda täpselt Oghenekaro Etebo jalgade pihta. Sealt põrkas pall allanurka ning seis oli 1:0.

Peale väravat haaras initsiatiivi Horvaatia ning sai paar head võimalust, kuid eduseisu duubeldada ei suudetud. Poolaeg lõppeski sellise olukorraga, et 45 minuti jooksul poldud ühtegi lööki raamidesse saadud.

Teisel poolajal olid aafriklased aktiivsem pool ning 59. minutil saadi ka esimene pealelöök väravale. See aga ei lõpetanud väravas, vaid Daniel Subasici kätes. Pisut enne 70. minutit teenisid matši liidrid penalti peale seda, kui William Ekong hüppas Mandžukicile selga. Trahvilööki läks endale võtma kapten Luka Modric, kes lõi kindlalt tabloole seisuks 2:0.

Sellise tulemusega lõpuvile kõlaski ning Horvaatia tõusis D-alagrupi tippu. Kaheksandikfinaali pääsemise aktsiad on neil tänu Argentina komistamisele kõrged.

Horvaatia - Nigeeria 2:0 (1:0)