LOE JÄRELE: Flora sai Poolas õnnetust rikošetist üheväravalise kaotuse (2)

FC Flora eurohooaeg algas Poolas sealse meistri Czestochowa Rakowi vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti meister Tallinna Flora alustas eurohooaega kaotusega, kui Meistrite liiga esimese eelringi avamängus jäädi võõrsil Poola meistrile Czestochowa Rakowile alla 0:1.

Flora tegi 12. minutil sunnitud vahetuse, kui algkoosseisu kuulunud Vladislav Kreida ei saanud mängu jätkata ja teda asendas Rauno Alliku. Vahetuse tõttu pidi peatreener Jürgen Henn plaanid ümber mängima ja liigutas ründava poolkaitsja kohal alustanud Konstantin Vassiljev keskvälja südamesse Martin Milleri kõrvale.

Rakow asus mängu 54. minutil juhtima, kui Flora väravavaht Evert Grünvald ei suutnud rikošetile reageerida ja Vladislav Kotšergini kauglöök lendas Markkus Seppiku jalgadest väravasse. Kuna rohkem väravaid ei löödud, siis minnakse 18. juulil A. Le Coq Arenal toimuvale kordusmängule vastu Rakowi 1:0 eduseisus.

Flora parim võimalus oli 37. minutil, kui Henrik Ojamaa eeltöö järel pääses karistusalast löögile Miller, kelle madala löögi suutis Rakowi väravavaht Vladan Kovecevic tõrjuda. Pall põrkas Sten Reinkortile, kelle löögi Kovacevic samuti tõrjus.