Kas ka Brasiilia langeb osavate mehhiklaste ohvriks? (0)

Foto: npr.org

Eelviimasel kaheksandikfinaalide päeval kohtuvad vanad sõbrad Brasiilia ja Mehhiko ning turniiri suurfavoriit Belgia mängib ühe suurima üllataja Jaapaniga.

Eelmise maailmameistri elimineerinud Mehhiko otsib ka teise suurriigi skalpi

Mehhiko oli selle MM-i esimene suur üllataja, kui 1:0 alistati valitsev maailmameister Saksamaa. Hea mänguga võideti ka Lõuna-Koread, kuid viimases matšis Rootsiga olid nende mõtted kaheksandikfinaalil ning võeti 0:3 kaotus. Nende päästjateks osutusid aga lõunakorealased, kes samal ajal alistasid sakslased.

Ka Brasiilia alustas turniiri üllatusega, kuid neile halvas mõttes - tugevat Šveitsi kaitset ei õnnestunud hästi murda ning tehti 1:1 viik. Costa Ricagi suutis neid peaaegu üllatada, kuid kaks üleminuti väravat päästsid viiekordsed maailmameistrid piinlikust olukorrast.

REKLAAM

Viimases matšis Serbia vastu võeti kindel võit ning kuna eurooplased olid samal ajal Costa Ricaga viigistanud, pääsetigi grupi võitjatena kaheksandikfinaali. Algul spekuleeriti palju, et sakslased ja brasiilased saavad uuesti võidelda, aga nagu varem mainitud, rikkus selle võimaluse Lõuna-Korea ning Brasiilia pidi "leppima" Mehhikoga.

Kusjuures mõlemad meeskonnad on ainsad, kes on pääsenud viimasel kuuel MM-il kaugemale alagrupifaasist. Mehhiko on igal korral napilt kaheksandikfinaali püsima jäänud, samas Brasiilia on selle ajaga kahel korral maailmameistriks tulnud.

Otto Kase: "Ma arvan, et tuleb küll mõnus andmine, kuid väravaid me väga palju ei näe. Lõpuks saab Brasiilia võidu, aga üldsegi mitte seljavõidu, vaid hoopis 1:0."

Betsafe'i koefitsiendid:

Brasiilia võit - 1,49
Viik - 4,55
Mehhiko võit - 7,55

Mida suudavad ühtselt mänginud jaapanlased Belgia vastu?

Belgia näitas alagrupivoorus ikka tõelist võimu, alistades 5:2 Tuneesia ning 3:0 Panama. Eriti säras belglaste staarründaja Romelu Lukaku, kes lõi mõlemas matšis kaks väravat. Mees pidi küll mängu Inglismaaga vahele jätma, aga kaheksandikfinaaliks peaks ta terve olema.

Brittide vastu pallisid belglased üleüldsegi oma n-ö "B-meeskonnaga", sest kokku tehti lausa üheksa vahetust. Aga ka inglased ei pannud tugevat koosseisu, vaid mängus osales enamus pingimeestest. Duubelmeeskondade vahelise heitluse võitis lõpuks 1:0 Belgia. Asi oli selles, et kumbki tiim ei tahtnud väga alagrupi võitjaks saada. See polnud nii mitte seetõttu, et hirmsalt kardeti jaapanlasi, vaid sellepärast, et edasi tulevad vastu ilmselt Brasiilia ja Uruguay/Prantsusmaa.

Jaapanil läks ka alagrupis hästi. Enne turniiri nimetati neid kindlateks mustadeks lammasteks H-alagrupis, kuid oma mänguga panid nad kõikidel kriitikutel suud kinni. Kohe esimeses mängus võeti eelmise MM-i veerandfinalisti Kolumbia skalp, millele järgnes napp 2:2 viik Senegaliga ning 0:1 kaotus Poolale.

Edasi pääsemisega tegid nad ajalugu. Nimelt teeniti Senegaliga täpselt sama palju punkte, löödi sama palju väravaid ning lasti ka sisse võrdne arv kolle. Otsustajaks sai ausa mängu arvestus ning see andis edasipääsu asiaatidele, kes olid aafriklastest kaks kollast kaarti vähem saanud.

Jaapanile on see kolmas kord kaheksandikfinaalis ning mõlemal eelneval korral on saadud napp kaotus ning välja langetud. Kas seekord suudetakse enamat?

Otto Kase: "Ei usu, et siin jaapanlased midagi üllatavat teevad. Pakun, et siit tuleb Belgiale kindel 3:1 või 4:1 võit."

Betsafe'i koefitsiendid:

Belgia võit - 1,40
Viik - 4,90
Jaapani võit - 9,80

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK