Chadli ja Fellaini alustasid mängu pingilt, kuid viisid ikkagi Belgia veerandfinaali (0)

Belgia oli uuesti läbi elamas oma kahe aasta tagust krahhi, kui kaotati EM-i veerandfinaalis Walesile, kuid sellel ei lasknud juhtuda Roberto Martinezi kaks geniaalset vahetust, kes mängu kangelasteks oma väravatega osutusid.

Mäng algas väga tormiliselt, kuid aktiivsemaks pooleks ei olnud mitte Belgia, vaid hoopis jaapanlased kontrollisid mängu. Kui viisteist minutit oli mängitud, hakkas ka tiitlipretendent Belgia oma taset näitama. Ka pallivaldamine saadi kindlalt enda poolele.

Eriti hea võimalus tekkis tipuründaja Romelu Lukakul, kui ta sai vastaste kastis Dries Mertensi tsenderduse otse jala peale. Aga Belgia koondise eest läbi aegade kõige rohkem väravaid löönud Lukaku ei tabanud seekord palli ning kõrval olev jaapanlasest kaitsja lõi palli eemale.

Esimese poolaja lõpetas Courtois apsakas. Nimelt ei saanud ta jaapanlase nõrka lööki peatatud ning pall oli ta jalge vahelt väravasse veeremas, kuid belglaste õnneks jõudis ta kiire hüppega palli veeremise peatada. Hiljem tuli ka välja, et pealelöögi sooritanud jaapanlane oli suluseisus.

Teine poolaeg algas korraliku pommiga. Belgia oli ilusti oma rünnakut ehitamas kuni pallikaotuseni. See oli aga vihje jaapanlastele ning kohe lennati kontrarünnakusse. Genki Haraguchi sai palli ilusalt jala peale ning lükkas selle täpselt taha nurka - 1:0. Neli minutit hiljem sai Takashi Inui palli ning lõi kuuli allanurka - 2:0.

Aga siis algas Belgia mäng. Esiteks sai Jan Vertonghen kaugelt peaga lüüa ning tõstis selle väga kaunilt üle Ejij Kawashima - 1:2. Seekord viis minutit hiljem sai ka vahetusmees Marouanne Fellaini pealööki proovida ning see maandus jällegi võrgus - 2:2. Sellega ei olnud aga belglased lõpetanud ning 85. minutil saadi veel kaks korda peaga löögile, kuid mõlemal korral tegi Kawashima võimsa tõrje ning hoidis asiaade mängus.

Aga ikkagi võttis suurem oma. Viimasel minutil sai Jaapan nurgalöögi, mille Courtois püüdis ning kohe ründajatele veeretas. Lõpuks jõudis pall teisele vahetusmehele Nacer Chadlile, kes tegi seisuks 3:2 ning viis belglased edasi veerandfinaali.

Belgia - Jaapan 3:2 (0:0)
69. Jan Vertonghen, 74. Marouane Fellaini, 90+4. Nacer Chadli - 48. Genki Haraguchi, 52. Takashi Inui

Hoiatused: 40. Gaku Shibasaki
Peakohtunik: Malang Diedhiou (Senegal)

Belgia: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (65. Chadli), Mertens (65. Fellaini), Eden Hazard, Lukaku.
Varus: Vermaelen, Fellaini, Mignolet, Casteels, Thorgan Hazard, Tielemans, Januzaj, Dembele, Boyata, Batshuayi, Chadli, Dendoncker.

Jaapan: Kawashima, Yoshida, Shoji, Horiko Sakai, Nagatomo, Hasebe, Shibasaki (81. Yamaguchi), Haraguchi (81. Honda), Kagawa, Inui, Osako.
Varus: Endo, Higashiguchi, Honda, Nakamura, Oshima, Ueda, Okazaki, Usami, Muto, Yamaguchi, Makino, Gotoku Sakai.