West Ham korraldas jõudemonstratsiooni ja edenes veerandfinaali, Milani elu tehti varajase punasega kergeks (0)

West Hami staarid Mohammed Kudus ja Jarrod Bowen. Foto: Scanpix / Dylan Martinez / Reuters

Euroopa liiga 1/8-finaali avamängus võõrsil Freiburgile 0:1 alla jäänud West Ham United tegi kodus vigade paranduse, saades 5:0 võidu ja kokkuvõttes tulemusega 5:1 edasi.

West Ham haaras kodus juhtohjad juba üheksandal minutil, kui Lucas Paqueta skooris nurgalöögi olukorras. Teine värav, mis andis West Hamile kahe mängu kokkuvõttes 2:1 eduseisu, sündis 32. minutil Jarrod Boweni kauglöögist. Aaron Cresswell lõi teise poolaja alguses kolmanda ja värava Mohammed Kudus lisas hiljem kaks iluväravat. 5:0 on West Hami ajaloo suurim võit eurosarjas.

AC Milan, kes alistas kodus Praha Slavia 4:2, sai kindla võidu ka võõrsil, olles Tšehhi meeskonnast 3:1 üle. Mängu saatus otsustati esimesel poolajal, kui Tomaš Holeš sai tõsise vea eest otse punase kaardi, misjärel tegid skoori Christian Pulisic, Ruben Loftus-Cheek ja Rafael Leao. Slavia auvärava lõi teisel poolajal Matej Jurasek. Milan jõudis koondskooriga 7:3 veerandfinaali.

Lissaboni Benfica alistas võõrsil Rafa Silva teise poolaja keskel kontrarünnakust löödud väravast Glasgow' Rangersi 1:0 ja pääses kahe mängu kokkuvõttes 3:2 edasi, sest avamäng Portugalis jäi 2:2 viiki. Villarreal alistas kodus Marseille 3:1, aga kuna avamäng võõrsil kaotati koguni 0:4, siis pääses kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 5:3 kaheksa parema hulka Marseille.

Rangers - Benfica 0:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Benfica 2:3