Voolaid: oleks meile avapoolajal viis tükki löödud, oleks valusam (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid nentis pärast valusat 0:1 kaotust Ukrainale, et ründefaasis jäädi vastaste murdmisega hätta, kuid algkoosseisu valides oskas ta seda ohtu ette aimata. Meeskonna kaitsetöö kandis juhendaja samas kindlalt plusspoolele.

Karel Voolaid, valusamat viisi kaotuseks on vist raske leida?
Kui meile oleks viis tükki esimesel poolajal löödud, oleks valusam. Aga selge see, et sellised karistuslöögid lõpus on rasked. Mis sa seal teed? Hüppab müür või ei hüppa ja tuleb see rikošett või ei tule ... Läks see lõpp niimoodi, et võistkond, kes uskus enda tegemistesse ja surus meid lõpuni, sai kandiku peal auhinna.

Eks ma ise tegin ka täna panused teisel poolajal sellele, et äkki naksame selle suurema ära. Ründesse värsked ja kogenud jalad peale. Oli veel Kostjal ka lõpus [võimalus] susata vastu. Pole midagi teha … või on küll midagi teha, tuleb edasi töötada, et paremini mängida! Aga nende olukordade vastu treeneritarkust ja jaksu ei ole.

Väravaolukorras ei saa vist kellelegi väga midagi ette heita? Kreida tegi vea, sest oli vaja mees maha võtta, müür hüppas, sest oli vaja takistada, ja Igonen läks sinna nurka, kuhu pidi.
Jalgpalli eripära – lüüakse müüri alt ja müüri vahelt, mõnikord lüüakse ristnurka. Tahaks selle palli õhust kinni püüda ja kuhugi maha panna, aga ei saa. Tuleb leppida täna selle lõpuga.

REKLAAM

Mehed said täna kõvasti joosta, aga kaitses pandi ukrainlastel taskud kinni ja nad jõudsid küll meie poole peale, aga mitte väga meie kasti. Oled sa meeskonna kaitsetööga selles plaanis rahul?
Esmaspäeval ja teisipäeval oli fookus sellel, et tahame küll rohkem palliga mängida, aga ei saa ära unustada oma tagalat. Täna tulid raskemad olukorrad meie ebaõnnestumistest oma rünnaku ülesehitusel, pikemates rünnakutes saime ikka jaole ja enam-vähem vahed paika. Selge, et kui seda hea kiirusega tehakse, jääd hätta ikkagi.

Aga arvestades kooslust ja üksteiste tunnetamist-mõistmist, kes kuhu liigub, saime paari päevaga mängijad liikuma. See annab meile signaali, et kui on kogenumad mängijad, kes on rohkem kokku mänginud, saame lühema ajaga neist rohkem kätte ka. Ütlesin ka võistkonnale, et kaitse koha pealt olen nii individuaalse kui ka võistkondliku tegutsemise osas rahul.

Samas oli ründefaas ilmselt selline, mida sa kartsid? Meil ei tekkinud head pallivaldamist ega ka väga palju variante.
Jah, esimene poolaeg oli ikka kehv. Olen ikka öelnud, et kahe-kolme sööduga tänapäeval naljalt minema ei saa. Siis peavad meil olema Euroopa klubidest eliitründajad, kes lihtsalt jooksevad [vastased] ära. Kui me praegu ei saa teha neljandat-viiendat-kuuendat söötu, jääb see asi meil kuskile toppama ja tuleb jälle kaitsetöö peale minna.

Mängu algul ei saanud me minema isegi tavapärastest olukordadest, kus meil on viimasel ajal hästi söödud käima läinud. See pani pead vangutama ja kukalt kratsima. Aga ajapikku läheb rahulikumaks, mängijad leiavad rütmi, tekib usaldus, et me saame. Läks paremaks.

Teadsin, et kui ma sellise valiku algkoosseisuga teen, on raske kohe midagi väga suurt oodata. Mingis mõttes isegi hea, et Ukraina pani ka oma A ja B vahelise koosseisu, oli see sparring veidi võrdsem. Nende staarmängijatega oleks praeguses seisus ja sellise algkoosseisuga rinda pista väga keeruline.

Mina nimetasin Soccernet.ee-s selle mängu ujumiseksamiks. Kes pinnale jäi ja mitu meest põhja vajus?
Praegu on raske niimoodi öelda. Ma ei tahaks individuaalselt välja tuua, vaatasin rohkem, kuidas kogu see seltskond toimib. Seal ma ei näinud, et oleks midagi halvasti olnud. Eks vaatame üle. Aga ma ei vaadanud ka nii kriitilise pilguga – et oleks nüüd vaja teisipäevaks saada selgeks, kas kaks-kolm meest siit koosseisust on valmis siit teisipäeval alustama.

Pigem vaatasin selle pilguga, kuidas saavad minu käekirjast aru Sander [Puri] ja Henri [Anier]. Kuidas noor kooslus rütmi leiab? Kui Kostjat pole väljakul, kuidas keskvälja noor kolmik rohkem vastutust võtab, kui ei ole kogu aeg vaadata sinna kogenud mängija poole, vaid tuleb vaadata üksteise suunas ja samme teha? Sellised asjad olid tähtsad minu jaoks. Aga eks me pärast vaatame üle, kus me kõige rohkem hätta jäime.

Matvei Igonen ilmselt väärib kiitust ja Sergei Lepmets ei saa ennast üldse mugavalt tunda?
Heas mõttes saime suure ringi, või selle ringi, kes meil siin on … See on päris suur ring meil. Vahe järgmiste mängijatega on väike, Vlasid ja kes meil veel on. Nad on üksteisele positiivsed konkurendid, trennides ja riietusruumides toetatakse väga hästi üksteist. Eks nad ise vaatavad ka, kellel kuidas klubis paremini läheb. Kohe saab sügis läbi, on mingi aeg kosuda, kellel ennast klubides vaja tõestada, erinevates rütmides oleme ka. Suur osa mängijaid saab vahepeal puhata, eks näis, mis seisus kevadel keegi on ja kui heas minekus.

Kuidas on avapoolaja järel välja vahetatud Gert Kamsi seis?
Hästi sellist ... arstidiagnoosi ei ütle, aga iga minutiga läks tal keerulisemaks. Kuue vahetusega mängus ei olnud meil mõtet teda piinata, sest kes teab – võib-olla on meil teda teisipäeval veel heas mõttes back-up-ina vaja. Et asi päris hulluks ei läheks. Taijot tundes ka, et tema saab sellises faasis 45 minutit ilusti hakkama.

Jäi sul midagi mõne mehe puhul silma – et tema peaks kindlasti teisipäeval alustama?
Mingeid paralleele saab kindlasti Saksamaa ja Valgevenega tõmmata, et need, kes täna ei alustanud, on kindlasti teisipäeval planeeritavad alustajad. Eks me vaatame, kuidas kõigil jalad ja lihased on.

Aga niimoodi, et näita täna, et sa väärid teisipäevast kohta – ma ei taha mängijat niimoodi surve alla panna. See on oma individuaalne motivatsioon, mängija peab seda tahet välja näitama ja eks meie siis teeme mingid järeldused teisipäevaks ka. Teatud mängijad on kindlasti juba eelmiste aastatega endale ka mingi staatuse Eesti koondises välja mänginud.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK