Vanameister Murray ja Brighton näitasid sisu (0)

Inglismaa kõrgliiga viienda vooru lõpetasid esmaspäeval Southampton ning Brighton & Hove Albion, kellest viimane tuli kaotusseisust välja ja punktid läksid kahe tiimi vahel jagamisele.

Võõrustajad asusid kohtumist 35. minutil juhtima taanlasest keskväljamehe Pierre-Emile Höjbjergi tabamusest, kes vajutas tugeva ja madala kauglöögi kindlalt võrku. Pool tundi hiljem patustas Brightoni vasakkaitsja Gaetan Bong karistusalas veaga Liverpoolist üle tulnud Danny Ingsi vastu ning Southampton sai nii võimaluse juba 2:0 juhtima minna. Ings penaltil ei eksinud ja kaheväravaline eduseis oli tõsiasi.

Sellega polnud aga Brighton murtud. Vaid kaks minutit hiljem sai Iirimaa koondise kaitsja Shane Duffy karistuslöögist tulnud pallile pea vahel ning kaotusseis oli minimaalne. Draamat jagus üleminutitele küllaga, kui James Ward-Prowse tegi trahvikastis vea Duffy vastu ning nüüd oli omakorda Brightonil penalti kasutada. Õhtu staariks tõusis 34-aastane inglasest ründaja Glenn Murray, kes 2:2 lõppskoori tabloole tõi ning Brightonile magusa punkti tabelisse juurde aitas teenida.