Šapovalovi isa: rääkisime hiljuti Levadiaga (4)

Foto: Brit Maria Tael

Viimati Saksamaal Freiburgi akadeemiasse kuulunud Aleksandr Šapovalovi (17) isa Andrei märkis venekeelsele Delfile, et vestles hiljuti Levadiaga, kuid esimene eelistus oleks jätkata välismaal.

Mullu suvel Freiburgi liikunud Šapovalov jõudis Saksamaal U17 meeskonnas 17 mänguga neli väravat lüüa, kuid pidanuks suvel liikuma edasi U19 vanusesse. Just see oli üks lahkumise põhjuseid: uus juhendaja ei hinnanud väravakütti nõnda kõrgelt.

"Ilma mängupraktikata on noorel jalgpalluril keeruline areneda. Variant oli proovida Freiburgist laenule minna, aga pandeemia mõjutas jalgpallielu oluliselt - praegugi on Saksamaal noorte mängud peatatud," selgitas Šapovalovi isa Andrei, kes oli ka ise korralikul tasemel mängija.

Millised on võimalused, et noorem Šapovalov alustab uut hooaega Eestis? "Rääkisime hiljuti Levadia juhtidega, aga see ei olnud siduv vestlus. Võimalus on veel välismaale minna."

REKLAAM

SEOTUD LOOD
4 kommentaari

Urmas Ristmägi   •  
(91.129.100.***)
Põnev
Vahetus90min   •  
(91.129.109.***)
Palun, kogu Eesti jalgpalli nimel - mine hari end välismaal. Ära võta ühtegi mõtet pähe, et kodus on parem ja hea on kuskil Levadias, Floras, Legionis vms areneda. Siin on lihtsalt mugavalt hea keskkond, ning võimalus areneda ainult inimesena.

Leia keskkond, kus on palju mänge, mis on tugevuselt ühtlane liiga, kus sa poleks staar, ning kus sa poleks pingipoiss ja erinevalt teistest eesti mängijatest - ole seal keskkonnas kauem, kui aasta või kaks.

100% on tähtsam saada saksa 6ndas liigas põhimängijaks, kus koguaeg mängida, areneda füüsiselt ja erinevaid taktikalisi nüansse õppida, kui 10liikmelises Premium liigas, kus mängukvaliteet sõltub tuulest ja ilmast, ning põhiline taktikaliik on "oma mäng" või "usk oma mängu".

Удачи/edu!
footymees   •  
(86.31.141.***)
haha nojah kui sa tahad et sinust saab mingi j2rjekordne kalts siis muidugi liitu eesti klubiga

liivak hea n2ide - alguses oli juttu hollandi koondisest, nyyd mingi taob palli floras ja ega seal enam kaugemale ta kuskile mine :)

kahju n2ha seda trendi ikka et minnakse v2lismaale tsipaks ja siis tullaks koju lihtsalt k6dunema. nii ei j6ua kuskile
Urmas Ristmägi   •  
(91.129.98.***)
Minge poisid metsa. Eestis saab areneda inimesena ka kui siin ei mängi. Siin on lahe mängida enne kui minna uuesti välismaale. Sappinen näiteks hoitakse ilmselt palgaga veel kinni vaid loetud kuud.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK