Ronaldo lõi kaks, aga jättis kaks löömata ja lõpp kiskus ärevaks (0)

Itaalia Serie A 34. vooru viimases kohtumises olid vastamisi tiitlikaitsja ja tabeliliider Torino Juventus ning kuni viimase ajani nende peamiseks rivaaliks olnud Rooma Lazio. Juventus võitis 2:1 ja astus suure sammu üheksanda järjestikuse Scudetto suunas.

29. vooru järel Juventusest vaid nelja punktiga maha jäänud Lazio sai seejärel kolme järjestikust kaotust (AC Milanilt, Leccelt ja Sassuololt) ning tegi viimati viigi Udinesega. See seeria kustutas nende lootused tiitlivõitluses kaasa rääkida ja enne tänast mängu olid neist mööda saanud nii Milano Inter kui ka Atalanta.

Heas hoos pole olnud ka Juventus, kel oli eelmisest neljast mängust ette näidata võit, kaotus ja kaks viiki. Tänases kohtumises oldi siiski algusest peale domineerivam pool. Tõsi, esimesel poolajal mängulist ülekaalu väravateks realiseerida ei õnnestunud, aga vaheaja järel küll.

51. minutil realiseeris Cristiano Ronaldo penalti, mis määrati tema pealelöögi käega blokeerimise eest. Kolm minutit hiljem tegi Ronaldo seisuks 2:0, kui ta lükkas võrku Paulo Dybala hea eeltöö. Seejärel avanes Ronaldol kaks head võimalust kaabutriki vormistamiseks. Esmalt riputas Dybala talle palli peale nurgalöögist ja siis tsenderdusest, aga portugallase pealöögid lendasid vastavalt Lazio väravavahi Thomas Strakosha sülle ja latti.

82. minutil tegi viimase kaitsjana valearvestuse kogenud Leonardo Bonucci, kes lõi palli klaarida üritades vastu Ciro Immobile jalga. Lazio sai sealt penalti, mille kannatanu ise realiseeris ja lisas kohtumise lõpusirgele põnevust. 90. minutil oligi viik lähedal, aga Juventuse väravavaht Wojciech Szczesny suutis Sergej Milinkovic-Savici karistuslöögi ristnurgast tõrjuda.

Uut võimalust viigivärava löömiseks Lazio enam tekitada ei suutnud ja Juventus kirjutas tabelisse hooaja 25 võidu. Meistritiitli tagamiseks vajab Juventus eesootavast neljast mängust nelja punkti (kui lõpetatakse Interiga võrdse punktisummaga, kuulub meistritiitel seoses paremusega omavahelistes mängudes Juventusele).

Kaks väravat Ronaldole ja üks Immobilele tähendab, et Itaalia Serie A väravaküttide edetabelis jagavad nad neli vooru enne meistrivõistluste lõppu 30 tabamusega esikohta. Muuseas, mõlema mehe 30 tabamusest 12 on sündinud penaltitest.

Lisaks tänavusele esikohale sihivad mehed ka Serie A kõigi aegade rekordit, mis jagavad 36 tabamusega hooajal 1928-29 (toona veel Divisione Nazionale, mitte Serie A nime all peetud võistlussarjas) FC Torino kasuks 36 väravat löönud Gino Rossetti ja hooajal 2015-16 Napoli ridades sama suutnud Gonzalo Higuain.

Torino Juventus - Rooma Lazio 2:1 (0:0)