Kaardimagneti rumalus ähvardas kaotusega, ent Klavan aitas Cagliaril punkti päästa (Milan tõusis kuue hulka) (0)

Ragnar Klavani tööandja Cagliari võitles kodus terve teise poolaja kümnekesi ning sai Sassuololt 1:1 tulemusega kätte väärtusliku viigipunkti. Eestlasele jagus seekord mänguaega üleminutite jagu.

Pärast koroonapausi esimese mängu kaotanud, ent seejärel seitsmest kohtumisest neli võitu ja kolm viiki kogunud Sassuolo alustas teravalt ning Cagliaril tuli esimene pall võrgust võtta juba 12. mänguminutil. Nurgalöök jõudis tagumise posti juures oodanud Francesco Caputoni ning Sassuolo tänavune parim ja kogu liiga paremuselt neljas väravakütt suunas palli meetri pealt peaga sisse.

Minimaalse kaotusega lõppenud avapoolaja järel sai Cagliari kohe teise kolmveerandtunni alguses krae vahele järgmise pangetäie külma vett, kui 19-aastane kaitsja Andrea Carboni teenis järjekordse vea eest teise kollase kaardi ning saadeti duši alla. Cagliari akadeemia kasvandikule Carbonile, kes on sel hooajal väljakule pääsenud vaid kuues liigamängus, oli see lühikese aja jooksul juba teine eemaldamine - varakult saadeti ta platsilt minema ka paar vooru tagasi, kui Cagliari kaotas kodus Atalantale. Kokku on nooruk senises kuues kohtumises saanud nüüd viis kollast ja kaks punast kaarti.

Seekord suudeti aga hoolimata kümnekesi jäämisest vastasele hambaid näidata ning Joao Pedro viigistas kiirrünnaku lõpetuseks seisu, tehes sellega lõpu kogu meeskonna 467 minutit kestnud väravapõuale. Viimased pool tundi tegeles Cagliari peaasjalikult kaitsetööga ning 90. minutil toodi pingilt seisu kindlustama ka Klavan. Ülesandega saadigi hakkama ning see tähendas tabelisse punktilisa

Cagliari pole küll viimases kuues mängus võitu saanud, ent viigistatud on neist koguni neli. Üldplaanis peab meeskond aga tänulik olema, et hooaega niivõrd vägevalt alustati, sest alates eelmise aasta 2. detsembrist on 20 liigamängust suudetud võita vaid kaks. Tabelis ollakse siiski endiselt 11. kohal, Sardiinia meeskonnal jääb enne hooaja lõppu pidada veel neli kohtumist.

Vastupidiselt Cagliarile on hooaja teises pooles vägeva hoo leidnud nimekas AC Milan, kes oli kodus koguni 5:1 parem Bolognast. Pärast koroonapausi peetud kaheksast liigakohtumisest on nopitud kuus võitu ja kaks viiki ning ehkki enamik 34. vooru mänge on veel pidamata, tõusis Milan sel hooajal esmakordselt esikuuikusse.

Cagliari - Sassuolo 1:1 (0:1)