Rodgersi vahetus muukis Villa bussi lõpuks lahti ja kasvatas tema hullumeelse saldo 30 peale (0)

Inglismaa liigakarika teise poolfinaali avamängus leppisid Leicester City ja Aston Villa 1:1 viiki ning edasipääseja jääb korduskohtumise otsustada.

Tänase mängu kulg meenutas mõneti legendaarset Barcelona ja Glasgow Celticu madinat, kus kõikvõimalikud statistilised näitajad olid selgelt katalaanide käes, välja arvatud üks ehk väravad. Ka Leicesteris domineeris kodumeeskond kohtumise kulgu täielikult, kuni Frederic Guilbert Aston Villa esimese löögiga juhtima viis.

Teisel poolajal kruttis Leicester ainult võimsust peale, aga tulu ei tahtnud tulla - kokku valdas Leicester palli 70 protsenti mänguajast ja tegi 19 lööki Villa 3 vastu. Muudatuse tõi alles Brendan Rodgersi 69. minuti vahetus, kui ta Kelechi Iheanacho platsile saatis. Viis minutit hiljem oligi seis viigis ning värava autoriks Iheanacho.

Ühtlasi jätkus tänu nigeerlase väravale Rodgersi pöörane seeria, kus ta pole juba 30 karikamängu järjest kaotanud. Viimati kaotaski ta kusjuures just Aston Villale, seda 2015. aastal Liverpooliga. Sellele on nüüd järgnenud 29 järjestikust võitu (1 Liverpooli, 24 Celticu ja 4 Leicesteriga) ja üks viik, millest kahe kohtumise kogusummas 28. jaanuaril veel võit saada võib.

Leicester City - Aston Villa 1:1 (0:1)