Reim Elhi punasest kaardist: ükskõik, mida vastane teeb, peab profisportlane säilitama külma pea (0)

Trevor Elhi (vasakul) teenis mängus Narva Transiga juba 4. minutil punase kaardi. Foto: Liisi Troska

FCI Levadia viimane kohtumine Taliturniiril osutus planeerimata vähemuses mängimise treeninguks, sest äärekaitsja Trevor Elhi teenis 4. minutil vastase löömise eest punase kaardi. Matš Narva Transiga lõppes 1:1 viigiga.

"Seal ei peagi midagi ütlema… (pikk paus). Polegi midagi öelda. Ükskõik, mida vastane teeb, profisportlane peab säilitama külma pea. Eriti sportlane, kes pole enam teab mis noor. Plaan vähemuses mängimist ette ei näinud, aga saime nüüd selle ka ära proovida," kommenteeris Levadia peatreener Martin Reim 4. minuti intsidenti, kui Elhi äigas käega talle ebasportliku vea teinud Transi ääreründajat Nurlan Novruzovit.

Elhi eemaldamine vajutas paratamatult ülejäänud kohtumisele pitseri. Viiemehelise kaitseliini platsile saatnud Levadia korrigeeris asetuse 4-4-1-ks, kus paremkaitses tegutses ukrainlasest keskkaitsja Oleksandr Safronov.

"Plaani, mida soovisime, täna mängida ei saanud. Aga kunagi ei tea, mis jalgpallikohtumises juhtuda võib. Kõigeks tuleb valmis olla. Suutsime kosuda ja tegelikult tahtnuks ära võita. Võimalusi ja jõudu, et teinegi värav ära suruda, meil ju oli vaatamata arvulisele vähemusele," sõnas Reim. "Loomulikult on emotsionaalses plaanis hea, et suutsime varajase punase kaardi ja kaotusseisu jäämise kiuste kaotust vältida ja omasime lõpus veel ka mingeid momente võitmiseks."

Pühapäeval sõidab Levadia meeskond Türki laagrisse, kust naastakse alles 23. veebruaril. Kahenädalase treeninglaagi sisse mahub neli treeningkohtumist. Vastaseks on Leginca Miedz (Poola esiliiga), Minski Dinamo (Valgevene mullune 4.), Tiraspoli Šeriff (Moldova valitsev meister) ja Batumi Dinamo (Gruusia mullune hõbe).

"Laagris saab veel veidi koormust anda, seejärel hakkab hooaeg juba lähenema. Meil on kaasas kahe koosseisu jagu mängijaid ja koormust saab jaotada, aga kindlasti hakkavad mehed mängima rohkem kui 45 minutit. Loomulikult on vastased meie mõistes väga korralikult ja iga mäng kõva proovikivi, ka noorematele meestele.

Poolteist või kaks kuud on väga kiiresti läinud. Alles hakkasime trenni tegema, aga nagu polegi jõudnud trenni teha. Laager on tähtis ka põhjusel, et meeskond saab seal pikalt koos olla. Meil on mitmeid uusi mängijaid ja sidemed vajavad ehitamist. Ka puhkamine ja toitumine on laagris kindlasti kvaliteetsem kui kodus, sest segavaid faktoreid pole, vaid mõtleme ainult jalgpallile," rääkis Reim.

Taliturniiril pidas Levadia viis kohtumist, millest võitis ühe (2:0 Nõmme Kalju üle), viigistas kaks (täna Transiga 1:1, jaanuaris Tartu Tammekaga 2:2) ning kaotas kaks (0:3 FC Florale ja 0:1 Paide Linnameeskonnale).