Rannakoondis kaotas valikturniiri lõpetuseks Türgile penaltitega (1)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Eesti rannajalgpallikoondis sai Bakuus peetava MM-valikturniiri 9.-10. koha mängus penaltitega kaotuse Türgilt. See tähendas kokkuvõttes 16 meeskonna seas kümnendat kohta.

Mängu esimesel kolmandikul läks Eesti kaks korda juhtima. Esmalt skooris karistuslöögist kapten Kristian Marmor ja eduseisu taastas Sander Lepiku käärlöök.

Teisel kolmandikul jäi Eesti 2:3 kaotusseisu, kuna ühe minuti sees tulistas kaks väravat Türgi puurivaht Serkan.

Viimasel kolmandikul torkas Lepik Joosep Juha söödu väravasse ning normaalaeg jäi 3:3 viiki. Lisaajal skoori ei tehtud, mistõttu lõpetas Eesti turniiri penaltiseeriaga, mille kaotas 3:4.

Eestlastest realiseerisid penalti Henry Remmelgas, Rasmus Munskind ja Marmor. Türgi väravavaht tõrjus aga Ragnar Rumbi ja Lepiku löögid.

Euroopast pääseb MM-finaalturniirile ainult neli koondist.

Türgi - Eesti  3:3 (1:2, 3:2), pen. 4:3
3. ov. Rauno Nõmmiko, 14., 14. Serkan - 3. Kristian Marmor, 11., 34. Sander Lepik