Seitse oli õnnenumber: rannakoondis avas aserite kodus võiduarve (peatreener: tegime vigade paranduse) (1)

Rannakoondis kurvastas suureskoorilises mängus asereid. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti rannajalgpallikoondis sai MM-valikturniiril kirja esimese võidu, kui võõrustajariik Aserbaidžaan alistati tulemusega 7:4.

Avakolmandik kujunes väravaterohkeks, kui Eesti lõi kolm ja Aserbaidžaan kaks väravat, vahendab jalgpall.ee. Eesti teenis mängu alguses kaks penaltit, mille realiseerisid Ragnar Rump ja Priit Mäeorg. Vastane lõi ühe värava kohe tagasi, kui täpne oli Fuad Huseynov. Eestlaste kolmas värav sündis 9. minutil, kui sinisärgid värava ees omavahel hästi kokku mängisid ning Sander Lepik nahkkera võrku lennutas. Aserbaidžaani teise tabamuse kirjutas enda nimele Orkhan Mammadov.

Teisel kolmandikul suurendas Eesti koondis eduseisu veelgi. Kristian Marmor mängis vastased üle ning lõi Eesti neljanda värava, viienda lisas saldosse Rump. Eestlaste kuues värav sündis puurilukk Kaspar Kotteri täpsest tabamusest, kui enda väljaku poolelt löödud pall maapõrkest väravasse maandus. Vastased lõid kolmandiku lõpus nurgalöögi järgses olukorras Elshad Manafovi käärlöögist ühe värava tagasi. 6:3 eduseisus kolmandale kolmandikule vastu läinud Eesti koondise viimase värava autoriks oli Rauno Nõmmiko. Lõppvärava lõi Aserbaidžaani poolt Elshad.

Koondise peatreener Aleksei Galkin ütles pärast kohtumist, et tänases mängus tehti vigade parandus. "Eile mängisime Itaaliaga kvaliteetselt ja distiplineeritult, kuid väravatest jäi puudu. Täna läks hästi, olime kaitses tublid ja realiseerisime heal tasemel – mängijad lõid palju väravaid. Lähme homsele mängule samas vaimus vastu," ütles peatreener.

Eesti koondis mängib turniiril oma viimase alagrupi kohtumise homme, 7. juulil, kui kell 12.30 minnakse vastamisi Moldova meeskonnaga. Neljaliikmelisest alagrupist pääseb edasi kaks parimat. Otsepilti on võimalik jälgida siit.

Aserbaidžaan - Eesti  4:7 (2:3, 3:6)
5. Fuad Huseynov, 11. Orkhan Mammadov, 21., 31. Elshad Manafov - 3. pen., 15. Ragnar Rump, 4. pen. Priit Mäeorg, 9. Sander Lepik, 14. Kristian Marmor, 21. Kaspar Kotter, 27. Rauno Nõmmiko