Nädala tipud: taltsutaja, kuningad ja nägelus (0)

Eelmine nädal pakkus põnevust nii palliplatsil kui ka tribüünidel. On aeg meenutamiseks!

Nädala taltsutaja - Karol Mets

Eesti meeste A-koondise maailmameistriks mõtlemiseks peab see lennukus olema kosmoseraketi omast võimsam ja isegi Eesti EM-finaalturniirile kombineerimiseks paduoptimistlik. Aga Karol Metsa juba augustikuuks Bundesligasse Müncheni Bayerni ja Dortmundi Borussiaga madistama? Võrreldes kahe eelmisega pisiasi! Aga ikkagi keeruline.

"See 10-mänguline võiduseeria on minu hinnangul väga suur saavutus. 2. Bundesliga on nii võrdne, et iga mäng võib minna ühele või teisele poole. Keskkonna võitluslikkus tõstab saavutuse väärtust. Seeria käigus õnnestus meil kaks kaotusseisu võiduks pöörata, aga üldiselt on nii, et kui 1:0 ette olema saanud, siis seda edu ka väga hästi kaitsnud. Eks vastastel tekib momente, aga surmkindlaid iga mäng mitte. Oleme kaitses lihtsaid asju hästi teinud," rääkis Mets Soccernet.ee-le.

Paraku kaotas nädalavahetusel St. Pauli Hamburgi derbis 3:4 HSV-le ning jätkab liigatabelis viiendal real. Väljavaated püüda Bundesligasse viivat positsiooni kahanesid teise järjestikuse lüüasaamisega märgatavalt.

Nädala kuningad - Premium liiga penaltilööjad

Penaltite löömine on paljude vutisõprade arvates loterii, ent tegelikult on tegu kunstiga, mida valdavad vaid vähesed. Soccernet.ee koostas Mati Kesavälja statistika põhjal Premium liiga parimate penaltilööjate esikümne. Täpseimate lööjate selgitamiseks on mõõdikuks võetud tabavusprotsent.

Kõrgliigas on enim penalteid lüüa saanud Konstantin Nahk, kel õnnestus 21 hooaja jooksul penaltipunktile minna 62 korda. Realiseeris ta neist löökidest 55 ning eksis 7 korral, ent penaltikunniks on tema asemel hoopis kaks teist mängijat, kes polegi 11 meetri karistuslöökidel eksinud.

Nädala nägelus - Kalju ja Flora fännid tahtsid samas sektoris olla

Raudteederbi eel pahandas Flora fännirühmitus Viies Sektor selle üle, et Kalju suunas nad mängu ajaks "valesse" sektorisse, lubades seepeale koguneda mitte tribüünile, vaid staadioni aia taha. Nii Flora kui ka Kalju fännid on tavaliselt olnud oma lemmikmeeskonna mängu ajal tribüünil samas kohas ning kuna kohtumine oli ametlikult Nõmme klubi kodumäng, asetas Kalju esialgu oma poolehoidjad jälle samasse sektorisse.

Siiski said Flora poolehoidjad lõpuks enda tahtmise. "Sportland Arenal on välja kujunenud tava, kus on fännisektorid. See ei sõltu asjaolust, kelle kodumäng on. See kõik on jalgpallikultuuri tavapärane osa, mida tuleb austada ja mille järgi tegutseda. Kõigil Kalju-Flora seni Sportland Arenal peetud mängudel (sh kõigil Kalju kodumängudel) on Flora fännisektor olnud tribüüni muruväljakute poolses otsas ja Kalju fännisektor teises otsas," vastas nägeluse peale EJL.

Nädala taastuja - Kevor Palumets

Belgia kõrgliigaklubi Zulte Waregemi poolkaitsja Kevor Palumets vigastas treeningul õnnetult jalalaba ning käis operatsioonil. Ühe kruvi võrra rikkam Eesti koondislane, kes jääb palliplatsidelt eemale ligi kaheks kuuks, proovib olukorras näha ka positiivset.

"Tegin kiiruse pealt palliga suunamuutuse ja parem jalg libises puutsa sees kuidagi õnnetult. Tundsin kohe, et midagi on juhtunud. Läksin klubi arsti juurde, kust suunati mind edasi jalast pilti tegema. Selgus, et viiendas pöialuus on suur mõra," rääkis Palumets Soccernet.ee-le.

Nädala skooritegija - Rauno Sappinen

Sappinen vaatas pingilt, kuidas Stal jättis avapoolajal penalti realiseerimata ja läks 15-minutilisele puhkepausile 0:2 kaotusseisus. Sappinen vahetati teiseks poolajaks väljakule ja eestlane raiskas kohe üks-üks olukorra. Mõned minutid hiljem lõid võõrustajad kolmanda värava.

Seejärel saabusid Sappineni minutid. Ta lõi 60. minutil nurgalöögi olukorras kahelt-kolmelt meetrilt palli jalaga väravasse ja suunas 68. minutil meeskonnakaaslase tsenderduse peaga võrku. Stali rõõm jäi lühikeseks, sest viigivärava asemel lõi Pogon hoopis 75. minutil neljanda värava ja vormistas lõppseisuks 4:2.

Nädala selgitus - Kuidas VAR-i tõttu lisandusid Kalju jaoks saatuslikud 23 sekundit

Nõmme Kalju jäi kolmapäeval Flora vastu teist korda 11 päeva jooksul võidupunktidest ilma kohtumise viimase löögiga. Flora lõi hooaja esimeses Raudteederbis 2:2 viigivärava olukorras, kus käimas oli neljanda lisaminuti 23. sekund, aga väljaku äärest teada antud lisaminutite arv oli kolm. Kust need Kalju jaoks saatuslikud sekundid mängule juurde tulid? Soccernet.ee mänguülevaade osutas juba kolmapäeval, et põhjuseks oli VAR. Sekundeid lugedes ilmneb, et aega jäi natuke ülegi.

Nädala foto - "Tänapäeval õpetatakse juba maast madalast, et palli peal ei tohi istuda"