Nädala tipud: juubilarid, privileeg, tõdemus, punane poolaeg (0)

Lõppenud Eesti jalgpallinädalal peeti muuhulgas kaks Premium liiga vooru ja võistlustules oli erinevaid Eesti koondiseid.

Nädala juubilarid - Flora ja Trans

Ainsad meeskonnad, kes on Eesti taasiseseisvumise järel mänginud kõrgliigas kõik hooajad - Tallinna Flora ja Narva Trans -, jõudsid suure tähiseni ehk tuhande kõrgliigamatšini. Flora võitis oma juubelimängus Pärnu Vaprust 1:0, Trans kaotas aga Tallinna Levadiale 0:3. Tiitlipretendendid Levadia ja Flora jätkavad seega Premium liigas 30 vooru järel võrdsete punktide peal.

Flora võitis oma juubelimängu 1:0. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nädala tuttav koondiseskoor - 0:5

Eesti täiskasvanute koondiste uus needus? Meeste koondis on kaotanud hetkel kaks mängu järjest skooriga 0:5 ning nüüd pidi sama tulemuse vastu võtma ka naiste koondis, kes jäi Tartus Rahvuste liiga raames alla Iisraelile. Debüüdi tegi ründaja Kristina Teern, kes mängis kõik 90 minutit.

Eesti naiste koondis kaotas Iisraelile 0:5. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nädala privileeg - Eesti määrati finaalturniiri korraldajaks

UEFA otsustas, et noormeeste U17 EM-finaalturniir toimub 2026. aastal Eestis. Varem on Eesti korraldanud noormeeste U19 EM-finaalturniiri (2012), UEFA superkarikafinaali (2018) ja neidude U17 EM-finaalturniiri (2023).

Eesti U17 koondis. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Nädala tõdemus - Sligoga liitumine oli suur viga

"Ma ei taha rääkida sellest, mis seal aset leidis. Hetkel ma tunnen, et selle klubiga liitumine oli üks suur viga," tunnistas Bogdan Vaštšuk intervjuus Soccernet.ee-le oma eelmise koduklubi Sligo Roversi kohta. Nüüd mängib Vaštšuk Marko Savici käe all Serbia kõrgliigas Voždovacis.

Bogdan Vaštšuk. Foto: Brit Maria Tael

Nädala punane poolaeg - Nõmme United sai viis eemaldamist

Esiliiga liider Nõmme United hankis ühe poolaja jooksul (0:0 viigimängu teisel poolajal Viimsi JK vastu) koguni viis punast kaarti. Kohtunik Kevin Kaivoja eemaldas kaks Unitedi mängijat (Karl Läänelaid, Babou Cham) ja kolm treenerit (Randin Rande, Nikita Brõlin, Vladimir Vassiljev).

Nädala diil - Koppel liitub Elvaga

Pikka aega uut peatreenerit otsinud FC Elva jõudis kokkuleppele endise Tammeka ja Kalju juhendaja Kaido Koppeliga, kes võtab Veiko Haanilt ameti üle 1. detsembril. Koppel on ka varem (2014-2016) Elva peatreenerina töötanud.

Kaido Koppel. Foto: Liis Markvardt / Familiis

Nädala foto - Ronaldo Tiismaa tähistus pärast tema 90+8. ja 90+9. minuti väravaid, mis andsid pronksiheitluses püsivale Pärnu Vaprusele 1:2 kaotusseisust 3:2 võidu Narva Transi üle