Memo | Kui United üles ärkas ja mängima hakkas, oli Kalev juba kaheväravalises eduseisus (galerii!) (1)

Tallinna Kalev alistas Nõmme Unitedi. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Mullu Premium liigas ajaloolise kolmanda koha saanud Tallinna Kalev teenis tänavu teise võidu, alistades Sportland Arenal peetud seitsmenda vooru mängus Nõmme Unitedi 2:0.

Kalev asus mängu juhtima teisel minutil, kui Hugo Palutaja leidis paremalt äärelt püstsööduga Vadim Mihhailovi, kelle karistusalast terava nurga alt tehtud löök lendas Murad Velijevi jalast posti ja Unitedi väravavahi Marko Meeritsa vahelt võrku - 1:0 Kalevile!

Kalev jõudis uuesti sihile 20. minutil, kui Onni Suutari pääses Mihhailovi söödust Meeritsaga silmitsi ja lõi palli kindlalt võrku, aga värav tühistati, sest soomlasest ründaja oli suluseisus. 37. minutil löödi reeglitepärane värav, kui Palutaja mängis küljesisseviske järel Suutari ja Tristan Toomas Teeväljaga kokku ning lõi palli umbes 17-18 meetrilt posti kõrvale - 2:0 Kalevile!

Kalev kontrollis esimest poolaega sisuliselt algusest lõpuni. United tegi vaheajal kaks vahetust, kui keskväljalt lahkusid Trevor Hint ja Mihkel Järviste, keda asendasid Oleksandr Musolitin ja Kaspar Rõõmussaar. Uued mängijad andsid Unitedile energiat juurde.

United oli väravale lähedal 65. minutil, kui Mõhhailo Plohhotnjuk suunas Musolitini nurgalöögi peaga latti. Unitedi olukord muutus keerulisemaks 73. minutil, kui Plohhotnjuk sai Daniil Sõtšugovi vastu tehtud vea eest teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma.

Kümnekesi väljakule jäänud Unitedil avanes järgmine arvestatav võimalus 79. minutil, kui Bruno Vain pääses Velijevi läbisöödu järel karistusalast terava nurga alt löögile, mille Kalevi väravavaht Oskari Forsman tõrjus.

90+3. minutil sai aga Kalev palli väravasse, kui Georg Panga löök lendas esmalt Jakub Luka peast posti ja seejärel skooris Ats Purje, aga värav tühistati suluseisu tõttu. Seega lõi Kalev kokku neli väravat, millest kaks olid reeglitepärased.

90+7. minutil eemaldati mängust Pank, kes tegi karistusala lähistel vea Velijevi vastu ja hoidis kohtunike hinnangul ära Unitedi ilmse väravavõimaluse. Mängu peakohtuniku Kevin Kaivoja vile vaikis, aga videokohtunik Rasmus Maalinn kutsus ta ekraani juurde kordust vaatama, pärast mida Kaivoja näitas Pangale punast kaarti ja määras Unitedi kasuks karistuslöögi. Musolitini karistuslöök lendas üle värava ja seejärel kõlas lõpuvile. Soccernet.ee tähelepanekud:

Pöördehetk | Avavile. Nagu märkis Marko Meerits, siis United ei olnud mänguks millegipärast valmis, jäädes juba varakult (oma)väravast kaotusseisu. Kalev otsustas mängu saatuse esimesel poolajal, lüües siis mõlemad väravad. Kalev kontrollis esimest poolaega täielikult ja Unitedil oli raskusi, et saada palliga vastase väljakupoolele.

Unitedi mängupilt paranes teisel poolajal märgatavalt, aga sellele vaatamata ei õnnestunud nõmmekatel Kalevi väravalukku lahti muukida. Parim võimalus oli Mõhhailo Plohhotjnukil, kes lõi nurgalöögist latti. Unitedi lootus kustus lõplikult Plohhotnjuki punase kaardi järel, sest kümnekesi enam piisavalt jõudu polnud.

Üllatus | Hint algkoosseisus. Koosseisudes oli täpselt üks üllatus, kui Unitedi keskväljal alustas 15-aastane Trevor Hint, kelle jaoks oli see algkoosseisudebüüt Premium liigas. Unitedi treenerid eelistasid teda näiteks Oleksandr Musolitinile ja Kaspar Rõõmussaarele. Hint oli varem kolm korda sekkunud vahetusest. Teisel poolajal Hint mängida ei saanud, sest ta vahetati pärast avapoolaega välja.

Staar | Hugo Palutaja. Kalevi paremkaitsja oli osaline mõlemas väravas. Ta tegi eeltöö esimesele tabamusele, kui leidis paremalt äärelt Vadim Mihhailovi, ja lõi ise kauglöögist teise värava. See oli Palutaja karjääri teine värav Premium liigas. Ta tegi lisaks resultatiivsele mängule ka korralikult kaitsetööd, sest Unitedi üks teravamaid mängijaid Murad Velijev jäi suures plaanis Palutaja vastu varju.

Verine kokkupõrge | Suutari vahetati peavigastuse tõttu välja. Kalevi tipuründaja Onni Suutari ja Unitedi keskkaitsja Jakub Luka põrkasid avapoolaja lõpus keskväljal õhuvõitluses peadpidi kokku, mille tagajärjel vajas Suutari arstiabi, sest peast hakkas verd jooksma. Suutari ei saanud mänguga jätkata ja Kalev tegi 42. minutil sunnitud vahetuse, saates väljakule Ats Purje. Luka palus Suutarilt viisakalt vabandust, aga soomlane ei olnud sellest eriti huvitatud.

Tsitaat | "Meil oli terve nädal väga hea energia ja enne mängu väga hea tunne, aga esimene poolaeg oli meie poolt väga halb. Kõik 11 mängijat magasid väljakul ja me polnud selleks mänguks valmis millegipärast," lausus Marko Meerits mängujärgses intervjuus.