Marko Meerits: olen juba nii kogenud, et saan oma vigadest ise aru. Eksimuste puhul vaatan ise esimesena peeglisse (1)

Nõmmu Kalju kapten Marko Meerits on väravavahi kohta endiselt noor mees (28), aga tegelikult juba väga kogenud - viis hooaega Hollandis, kaks Soomes ja hulk aastaid ka Premium liigas. On mida meenutada!

"Silm peale!" loo tarvis meenutas Meerits enda vutitee algust ehk kuidas ta 19-aastase noorukina Hollandisse läks. Selgub, et pärast viimast mängu FC Floras sai ta veel riietusruumis kõva peapesu osaliseks, aga järgmisel päeval istus juba lennukisse. Kuu aega hiljem saabus debüüt Hollandi kõrgliigas ja peagi võõrsilmäng Amsterdami Ajaxiga, tänase nimega Johan Cruyff Arenal.

Lisaks Kaljule, Florale ja Vitessele on Meerits pallinud Emmeni, Rakvere Tarva, Vaasa Palloseura ja Narva Transi ridades. Miks on Meerits rahul, et otsustas Hollandist lahkuda? Millises klubis sai ta tagasi ree peale? Miks läksid tal suusad risti VPS-i peatreeneri Petri Vuorineniga? 

"Silm peale!" ilmub Soccernet.ee-s igal nädalal. Telli kindlasti meie Youtube'i kanal, et värsketest videotest mitte ilma jääda!

REKLAAM

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Lepmetsa tuleksust küsiti Markolt. Ma arvan, et kuigi Lepmets on ka väga hea on jube raske Kaljus esikindaks tõusta - Marko on ülimalt hea olnud kogu hooaeg ja peaks minu meelest koondise esinumber olema. Mitte ainult tõrjed ja vaid kogu komplekt lihtsalt super - vastutulekud, kõrged pallid, meeskonna juhendamine - jalaga mängus on lihtsalt super. Statistika ei valeta - NK väravasse satub pall kõige harvem. Karjääri instat koef on ca 10% vahega Meeritsa kasuks. Pole tark hakata väravahti, kes on kindel mänguajaga kõigutama. Sama kehtib üldiselt meeskonnaga. Treener peab tark olema ja oma põhimehi toetama, et nendest platsil parim kätte saada. Üleliigne "taktikamäng" ei meeldi mängijatele ja see võib nende kindluse alla viia ja võib pikas perspektiivis kahjulik olla. Peab oskama käsitleda väga erinevaid natuure. Edukad treenerid ei keela mängijatel eksimist ära - see oleks tobedus - ka kõige paremad eksivad. Natcho, kes keskväljal tegutseb ja saab kõige rohkem palli ka teeb pallikaotusi kõige rohkem - tegijatel juhtub. Sama on ka Vassiljevil Floras - ka tema eskib - see on jalgpall. Teine asi ka see, et kohtunikud lasevad tehnilisi mängijaid liialt palju "töödelda", et mitte öelda räpaselt mängida. Ma ei arva, et seda meelega teevad aga tase on selline ja osasid asju ongi ilma videokorduseta näha. Aga treener peaks oma mängijaid usaldama ja kohtuniku suruma, et selline pidev plokkimine, kätega kinni hoidmine, põlvega selga hüppamine ja küüarnukiga vastu pead kolkimine läbi jalgade palli mängimine on määruste vastane ja sellele peab reageerima. Muidu meil on varsti 20 Nabit platsil, sest kohtunikud ei oska oma tööd korralikult teha ja tehnilised head jalgpallurid istuvad jalad jäävannis kuna soku kari putsakorkidega on jalad paiste peksnud. Probleem selles, et ainult nabide verine võitlus võib mingil hetkel lihtsalt maadlusega saraneda aga tahaks ilusat jalkat ka ikka näha.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK