Maarjamäe jalgpallihalli ei tulegi? Justiitsminister: kommunismiohvrite memoriaali kõrvale seda ehitada ei tohi (5)

Foto: Levadia Facebook

Justiitsminister Raivo Aeg esitas palve riigihalduse minister Jaak Aabile, et Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) võtaks tagasi nõusoleku Maarjamäele jalgpalli sisehalli ehitamise suhtes. Peamiseks argumendiks toob Aeg vahetut lähedust kommunismiohvrite memoriaaliga.

Raivo Aeg ütles ERR-ile, et nii justiitsministeerium, erinevad represseeritute organisatsioonid kui ka Maarjamäe memoriaali projekteerinud arhitektid leiavad, et jalgpallihall ei sobi mälestuskoha kõrvale.

"Jalgpall on juba oma olemuselt lärmakas aktiivne spordiala, need kaks ehitist lihtsalt omavahel olemuslikult ei sobi. Meie ettepanek on, et jalgpallihallile leitakse Tallinnas mõni muu koht, kus ei teki konflikti seal eesseisvate muude ehitistega," ütles Aeg. Enne detailplaneeringu lõplikku kinnitamist saavad osapooled 29. juuniks esitada oma viimased protestid.

Jalgpalli sisehalli detailplaneeringuga alustati juba 2014. aastal, kuid memoriaali planeerimine siis veel päevakorras ei olnud. Aeg toob pöördumises välja, et RKAS jättis 2015. aastal justiitsministeeriumiga konsulteerimata detailplaneeringuga nõustumises. Aeg märgib, et selleks ajaks oli memoriaali kavandamine juba teada. 

REKLAAM

SEOTUD LOOD
5 kommentaari

jkj   •  
(80.235.52.***)
€50 000 vaja mõnel Mallel kanda, siis rahu majas. Ja mis idiootsus see on, et spordi rajatis ei tohi olla monumendi kõrval. Ning staadion on seal olnud 10neid aastaid enne monumenti. Eks Aeg tahab oma sõpradega sinna kinnisvaraarenduse teha.
Steve Kullus   •  
(90.190.190.***)
See koht ei sobi muidugi, linnas on ruumi veel kõvasti.
Toomas Hurt   •  
(195.250.187.***)
Sobib küll - meie jalgpalli hetkeseisu ja kommunistliku okupatsiooni vahel on väga selge põhjuslik seos. Ehk siis sellest vaatevinklist on Eesti jalgpalll ka kommunismi ohver... Nii et sobib, lausa sümboolselt sobib.
Allan Soomets   •  
(88.196.253.***)
Ikka sobib ja väga hästi sobib. Keegi arvab, et kommunismi ohvrid tahavad, et selle monumendi juures käidaks nutmas? Inimesed tahavad, et neid mäletatakse, mitte ei leinataks. Sisehall võtab ju ka enamiku helisid kinni.
Jaan Kerner   •  
(136.228.197.***)
Eks valimistel saab meelsust avaldada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK