Luup peale | Koolmeister Carlo ja Ramadaani-Benzema nüpeldasid õpilane Lampardilt (0)

Karim Benzema on alates Ramadaani algusest ehk 22. märtsist löönud nelja mänguga seitse väravat. Foto: Scanpix / Juan Medina / Reuters

Real Madrid alistas Meistrite liiga veerandfinaali avamängus 2:0 Londoni Chelsea. Hispaanlaste skoori avas Ramadaani ajal hullumeelses hoos olev Karim Benzema.

Kohtumist alustas teravamalt Chelsea, kui juba teisel minutil pääses Real Madridi kindamehe Thibaut Courtois'ga silmitsi Joao Felix. Portugallasest ründaja kahjuks jõudis talle tagant järele Los Blancos 'e keskkaitsja Eder Militao, kes suutis teda piisavalt häirida. Felixi löök vuhises otse vastu puurilukku.

Aga kodumeeskond oli nagu vein - nad läksid aja möödudes paremaks. 12. minutil pääses Madridi kapten ja ründeäss Benzema karistusala vasakus ääres löögile, selle tõrjus Chelsea väravasuud turvanud Kepa Arrizabalaga. Üheksa minutit hiljem tõstis Hispaania pealinlaste äärekaitsja Dani Carvajal nahkkera kaitseliini taha Vinicius Juniorile, kelle löögi pareeris taas Kepa. Jätkupallini jõudis esimesena Benzema, kes lõi oma 90. Meistrite liiga värava ja tegi seisuks 1:0.

Veidi üle poole minuti hiljem avanes külalistel nende avapoolaja parim šanss. Paremkaitsja Reece James ajas oma äärel vastaste vasakkaitsja Eduardo Camavinga pea sassi, lennutas madala tsenderduse värava ette Raheem Sterlingule, kuid inglase pealelöögi blokeeris Courtois.

Esimese 45 minuti teine pool kuulus Real Madridile, see-eest reaalseid väravavõimalusi ei tekkinud. Meeskonnad sammusid vaheajale võõrustajate 1:0 juhtimisel.

Teisel poolajal jätkus Reali ülemvõim. Vähe sellest, et Chelsea oli mänguliselt kehvem, jäid nad 59. minutil ühemehelisse vähemusse. Valgete ääreründaja Rodrygo pääses kaitseliini seljataha, hetk enne trahvikasti jõudmist tiris ta murule sinisärkide vasakkaitsja Ben Chilwell, kes sai punase.

Ülekaalu omanud Madrid jätkas surumist, tulu tõi see 74. minutil. Nad mängisid nurgalöögi lühidalt lahti, Chelsea kaitse polnud selleks valmis. Toni Kroos sokutas palli karistusalasse Viniciusele, kes jätkas kasti otsa Marco Asensiole. Vahetusest sekkunud hispaanlane virutas mänguvahendi esimese puutega vasakusse alanurka - 2:0! Asensio on ühtlasi Meistrite liiga ajaloos enim skoorinud vahetusmängija - pingilt sekkudes on tal tabamusi kogunenud üheksa.

Kohtumise viimane veerandtund oli kergelt öeldes võimalustevaene - Real keskendus eduseisu hoidmisele, vähemuses mänginud Chelseal puudus jõud tegudeks. Kuigi Benzemal oli šanss teisel lisaminutil ning Chelsea poolkaitsjal Mason Mountil neljandal lisaminutil, siis Londonis peetavale korduskohtumisele läheb Real Madrid vastu 2:0 juhtimisel. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Koolmeister Carlo koolitas kunagist õpilast Lampardit.

Real Madridi peatreener Carlo Ancelotti on treeneritemaailma elav legend - mees on kroonitud viie riigi meistriks (Hispaania, Inglismaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa) ning ta on võitnud neli Meistrite liigat.

Inglismaa tšempioniks krooniti ta Londoni Chelsea peatreenerina, kus ta viibis aastatel 2009-2011. Tiitli võitis ta oma esimesel hooajal, lisaks sellele ka FA karika. Tol ajal oli meeskonna teine kapten ja üks liidritest Frank Lampard, kes hetkel juhib ise Londoni Siniseid.

Tiitlihooaja lõpus veel 31-aastane olnud Lampard sai õppida oma ala ühelt parimalt, ent õpetaja Ancelotti näitas talle Santiago Bernabeul, et õpilane pole veel suureks mänguks valmis.

2. Ancelotti meenutas oma mängijaaegu

63-aastane Ancelotti lõpetas oma jalgpallurikarjääri 1992. aastal, olles siis 32-aastane. Poolkaitsjana tegutsenud itaallane esindas 16 aasta jooksul Parmat, Romat ja AC Milani. Väljakul käis ta 338 mängus, väravaid lõi 35 - pole paha.

21 aastat pärast karjääri lõppu näitas virtuoos oma tehnilisi oskuseid. 90. minutil lennutas Kepa ebaõnnestunud väljalöögi platsi äärde, kus Ancelotti võttis palli ideaalse puutega omaks, kõksis seda kolm korda ning söötis seejärel täpselt Dani Ceballosele sülle. Nagu ütlevad tuntud laulusõnad, siis "vorm on kõikuv, aga klass on igavene".

3. Chelsea, kus on teie väravad?

Londoni Chelsea on tänavusel hooajal olnud äärmiselt mannetu. Inglismaa kõrgliigas on nad kaheksa vooru enne lõppu 11. tabelireal, esinelikust lahutab neid 17 punkti. Meistrite liiga veerandfinaali avamängu kaotus ka ei täida nende taevast lootusekiirtega. Aga see pole veel kõik.

Sinised on jäänud kõikide sarjade peale viimases neljas mängus kuivale - viimati "suutsid" nad säärase vägiteoga hakkama saada 1993. aasta detsembris. Viimase nelja matši sekka kuuluvad 0:2 kaotus Aston Villale, 0:0 viik Liverpooliga ja 0:1 allajäämine Wolverhampton Wandersile.

4. Mängu parim - Karim Benzema

Käes on kevad, mis tähendab, et Karim Benzema on taas sattunud hullumeelsesse hoogu. Ei tea, kas see on seotud, aga 22. märtsist kuni 21. aprillini on moslemite paastupüha ehk Ramadaan. Mullu lõi Benzema Ramadaani ajal Meistrite liigas kolme mänguga kuus väravat, liigas pani viie mänguga neli. Sel korral on ta kõikide sarjade peale kokku löönud juba nelja kohtumisega seitse väravat.

Chelsea vastu avas ta 21. minutil skoori ning oli kogu 90 minuti vältel vastaste väravale ohtlik. Tema kohalolu tekitas ruumi ka kaaslastele, mille tulemusena oli Reali rünnak voolav ja lahtine.

Real Madrid - Chelsea 2:0 (1:0)