Luup peale | Holland on jätkuvalt võimas, aga Memphis väärib Meistrite liigat (0)

Rahvuste liiga ajaloo esimeses finaalis mänginud  Hollandi koondis alustas võidukalt ka uut hooaega, kui 1:0 kodus Poola koondisest jagu saadi.

Tõsi, Hollandi ülesanne oli tavapärasest ehk grammi võrra lihtsam, kuna maailma üks parimaid mängijaid Robert Lewandowski kaasa ei teinud. Äsja Müncheni Bayerniga Meistrite liiga võitnud Lewandowski sai natuke puhkust. Samas ei saa öelda, et Poolal poleks Lewandowskit võimalik kvaliteetselt asendada. Tipus alustas Serie A-s väravaid kõmmutanud Krzysztof Piatek, kes omi võimalusi ära ei löönud. Palju neid ei jagunud, aga vähemalt ühe korra pidi Jasper Cillessen Piateki löögile käed tugevalt vastu panema.

Mängu ainsa värava eest hoolitses Tottenham Hotspuri ründaja Steven Bergwijn, kes lõi meetrilt võrku Atalanta kaitsja Hans Hateboeri hea eeltöö. Rahvuste liiga A-tasandi 1. alagrupis on lisaks veel Itaalia ja Bosnia & Hertsegoviina koondised, kes omavahel 1:1 viiki leppisid. Soccernet.ee tegi Hollandi ja Poola mängust järgmised tähelepanekud:

1.Memphis Depay väärib Meistrite liigat

REKLAAM

2014. aasta MM-il end laiemale avalikkusele lähemalt tutvustanud Memphise karjäär pole olnud päris sirgjooneliselt suunaga üles. Manchester Unitedis läks tal pigem tagasihoidlikult, seejärel ootas ees üleminek Lyoni. Prantsusmaal on ta olnud kuningas. Jah, farmerite liigaks on seda palju nimetada, aga glamuuri on seal siiski märksa vähem kui Inglismaal, Hispaanias, Itaalias või Saksamaal. Lyon jõudis tänavu Memphise eestvedamisel küll Meistrite liiga poolfinaali, ent uuel hooajal peavad nad piirduma vaid koduliigaga.

Memphis näitab nädalast nädalasse, et ta on vägev, tehniline, originaalne ja andekas mängumees. Sellised peavad mängima Meistrite liigas. Mitte ühelgi kaitsjal pole tema vastu lihtne. Lugematul hulgal kannasööte jaganud Memphise ehk parimad liigutused sündisid Poola vastu avapoolaja viimastel sekunditel, kui ta pikalt kaitsjate vahel palli valdas. Vasakul äärel oli küll kaasmängija vaba ning kümnest mängijast üheksa oleks sinna ka söödu lükanud. Memphis hoidis ja hoidis palli, kuni kaitsjate vahelt spurtis liini taha Frenkie de Jong, järgnes pehme tõste Barcelona mehe rinnale, kuid löök raksatas posti.

Kui muidu liikus mäng üsnagi kontrollmängu taktis, siis ainsana tõi sinna särtsu sisse just Memphis. Väravaid ja sööte ta kirja ei saanud, aga südameid võitis küll. 

2. Koemani asendaja võidukas debüüt

Kuivõrd Hollandi koondise maailma teravaimasse tippu viinud Ronald Koeman otsustas Barcelona tüüri üle võtta, siis oli talle vaja kiirelt asendaja leida. Koeman lõi Barcelonaga käed 19. augustil, koondisepausini oli sealt jäänud vaid kaks nädalat. Hollandi jalgpalliliit ei hakanud jalgratast leiutama ning mindi lihtsama vastupanu teed. Koemani töö võttis üle senine abitreener Dwight Lodeweges, kes varasemalt juhendanud näiteks Gröningeni ja PSV-d.

Loedewegesi debüüt oli võidukas ja see pole Hollandi koondise juures üldse tavapärane sündmus. Viimati teenis oma debüüdil võidu Frank Rijkard, kes alistas koos Hollandiga 1998. aasta sügisel Peruu. Pärast Rijkardit ja enne Lodewegesi on Hollandit juhendanud kuus treenerit, kel debüütidelt kamba peale ette näidata kolm võitu ja kolm kaotust.   

3. Nathan Ake imepärane statistika

Suvel 46 miljoni euro eest Bournemouthist Manchester Citysse siirdunud Nathan Ake on mees, kes Hollandi koondise eest lihtsalt ei kaota. Ta on Hollandi eest platsile jooksnud 14 kohtumises, aga kaotusekibedust pole veel kordagi tundma pidanud. Vastasteks on olnud Maroko, Luksemburg, Rootsi, Šotimaa, Rumeenia, Portugal, Itaalia, Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Põhja-Iirimaa ja enne Poolat viimasena kahjuks ka Eesti. Just Eesti võrku lõi Ake ühest oma kahest koondiseväravast.

Hollandi rekordimees vastavas kategoorias on Hedwiges Maduro, kes sai kirja 18 koondisemängu ja null kaotust. Tim de Cler kogus aastatel 2005-2008 17 mängu, 14 peal on koos Akega veel Jonathan de Guzman. 

Tänased Rahvuste liiga tulemused:

A-tasand:

Itaalia - Bosnia ja Hertsegoviina 1:1 (0:0)
67. Stefano Sensi - 57. Edin Džeko

Holland - Poola 1:0 (0:0)
61. Steven Bergwijn 

B-tasand:

Norra - Austria 1:2 (0:1)
66. Erling Braut Haaland - 35. Michael Gregoritsch, 58. pen. Marcel Sabitzer

Rumeenia - Põhja-Iirimaa 1:1 (1:0)
25. George Puscas - 86. Gavin Whyte

Eemaldamine: 39. Josh Magennis (Põhja-Iirimaa)

Šotimaa - Iisrael 1:1 (1:0)
45. pen. Ryan Christie - 73. Eran Zahavi

Slovakkia - Tšehhi 1:3 (0:0)
88. Ivan Schranz- 48. Vladimir Coufal, 53. Borek Dockal, 86. Michael Krmencik

C-tasand:

Leedu - Kasahstan 0:2 (0:1)
3. Baktijor Zajnutdinov, 86. Islambek Kuat

Valgevene - Albaania 0:2 (0:1)
23. Sokol Cikalleshi, 79. Keidi Bare

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK