Luup peale | Flora treeneritetiim hiilgas, Kalašnikovs startis võitluslikult (galerii!) (0)

Kalev näitas Hannes Anieri värava toel Florale hambaid, aga lõpuks siiski jõu vastu ei saanud. Foto: Raido Kull

Valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora saavutas Premium liigas hooaja 18. võidu, alistades Kadrioru staadionil JK Tallinn Kalevi 4:1. Flora kõik väravad sündisid teisel poolajal.

Flora ei saanud oma mängu kuidagi käima ning 14. minutil haaras juhtohjad Kalev, kui skooris eksflorakas Hannes Anier. Teisel poolajal Flora mäng muutus ning kaotusseis pöörati seitsme minutiga eduseisuks, kui sahistasid Martin Miller ja oivalise karistuslöögi löönud Vladislav Kreida. Viimastel minutitel tegi kaks korda skoori Rauno Sappinen, mõlemale väravale andis resultatiivse söödu Frank Liivak. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Kalašnikovsi võitluslik start

Dmitrijs Kalašnikovs debüteeris Kalevi peatreenerina ning peamine eesmärk on kõrgseltskonda püsima jääda. Kuigi lätlase debüütmängus kaotati tiitlikaitsjale 1:4, tuleb märkida, et start oli võitluslik. Kõik mängijad olid tahtmist täis ja mäng oli loogiline. Lisaks mängisid paljud mängijad oma harjumuspärasel positsioonil. Reinhard Reimaa toetas rünnakut korralikult. Reimaa oli aktiivne ning andis hooaja viienda värava löönud Hannes Anierile resultatiivse söödu.

Kalev mängis endise peatreeneri Liivo Leetma käe all viiemehelise kaitseliiniga, seekord oli Kalašnikovsi juhendamisel neljameheline kaitseliin. Anier ütles mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le, et Kalašnikovsi mäng on palju sirgjoonelisem ning uus peatreener nõuab mängijatelt rohkem võitlust. Florale allajäämine pole katastroof, aga kui Kalev suudab omasuguste vastu samamoodi mängida, siis tuleb püsimajäämise nimel vinge võitlus.

JK Tallinna Kalevi peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. Foto: Raido Kull

2. Flora treeneritetiimi geniaalne käik

"Võib-olla olime [esimesel poolajal] natuke uimased," ütles avapoolajal paremal äärel tegutsenud Martin Miller Soccernet.ee-le. Tuleb sajaprotsendiliselt nõustuda. Ilmselt said esimese poolaja kaotanud florakad riietusruumis korraliku peapesu, sest mäng oli hambutu. Flora treeneritetiim eesotsas Jürgen Henniga tegi geniaalse käigu, kui teiseks poolajaks sekkus paremale äärele Rauno Alliku ning Miller liikus Markus Poomi positsioonile keskväljale.

Kui esimesel poolajal ei olnud Floral eriti väravavõimalusi, siis Alliku-Miller duo toimis juba teise poolaja esimesel minutil, kui Miller realiseeris Alliku tsenderduse tabamuseks. Alliku tekitas pidevalt kalevlastele korralikult peavalu ning Miller tundis end keskväljal palju mugavamalt.

3. Küsimärgid euromängu eel – Igonen, Kallaste ja Lilander

Flora kohtub neljapäeval eurosarjas Islandi meistri KR Reykjavikiga. Ehk mäng Kaleviga oli peaproov euromänguks. Suured küsimärgid on Flora koosseisu kohal, sest Kalevi vastu ei mänginud väravavaht Matvei Igonen ning äärekaitsjad Michael Lilander ja Ken Kallaste.

Igonen kuulus nimetatud kolmikust ainsana Flora koosseisu, kuid seekord seisis väravasuul Kristen Lapa. Lisaks oli endiselt puudu Ingmar Krister Paplavskis. Lilanderi asendas paremkaitses algkoosseisudebüüdi teinud 18-aastane Kristo Hussar ja Kallastet Marco Lukka.

Suures plaanis tulid kõik asendajad korralikult toime, aga arvestades, et euromäng on siiski euromäng ning kolmik Igonen-Lilander-Kallaste on Flora põhimängijad, siis tuleb mehed mänguvalmis saada. Reykjavik ei ole Tallinna Kalev, vaid ilmselt palju tugevam vastane.

4. Mängu parim - Martin Miller

Kuigi Frank Liivak andis kaks resultatiivset söötu ja Rauno Sappinen skooris kaks korda, siis nemad olid mehed, kes otsustasid mängu viimastel minutitel. Martin Milleri liigutamine keskväljale ja Rauno Alliku sekkumine paremale äärele (loe teist punkti) olid õiged käigud.

Miller kuulus Premium liiga augustikuu sümboolsesse koosseisu, kuid ei mahtunud Eesti koondisesse. 22-aastane Miller tõestas, et korralik hoog ei ole raugenud. Milleri ja Alliku kõrval kerkis esile Vladislav Kreida, kes oli küll esimesel poolajal kehv, kuid teisel poolajal suurepärane.

12. septembril kell 13.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Tallinna FC Flora 1:4 (1:0)
14. Hannes Anier - 46. Martin Miller, 52. Vladislav Kreida, 90., 90+2. Rauno Sappinen

Väravasöödud: 14. Reinhard Reimaa - 46. Rauno Alliku, 52. Vlasi Sinjavski, 90., 90+2. Frank Liivak
Hoiatused: 19. Marek Kaljumäe
Mänguolud: +16, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras