Luup peale | Bayern tõestas taas, et PSG edurivi vastu saab õlitatud masinavärgiga (1)

Bayern sai PSG vastu kirja 2:0 võidu. Foto: Scanpix / Odd Andersen / AFP

Müncheni Bayern võttis Meistrite liiga kaheksandikfinaali avamängus saadud 1:0 võidu koju kaasa, duubeldas seda ning marsib seega kaheksa parema sekka kolmeväravalise võidu toel. Yann Sommer küpsetas, mis ta küpsetas, aga suud said magusaks ikka oma mehed.

Münchenis peetud kohtumine algas tempokalt. Juba teisel minutil näitas Kylian Mbappe kiireid, kuid mitte liialt täpseid ja tugevaid jalgu: terava nurga alt teele pandud löök maandus pehmelt esiposti liikunud Yann Sommeri keres. Veerand tunnikest hiljem proovis teises väljaku otsas Leon Goretzka kaugelt, kuid suunas palli liialt värava keskele.

25. minutil pani vasakult äärelt vaba ruumi leidnud Nuno Mendes terava söödu kasti, Lionel Messi proovis ühega lüüa, kuid Alphonso Davies segas argentiinlast piisavalt. Küll aga ei saanud olukord veel lõppu, Messi susis veel, kuniks Bayerni kastis pusa tekitanud mänguvahend jõudis Sommeri käte vahele.

Pooltunni järel jõudsid sakslased oma seni parima võimaluseni, kui Jamal Musiala keeras end oskuslikult löögile, kuid Gianluigi Donnarumma hammustas 20-aastase mängumehe plaani läbi. Nii jõudis esimest posti ohustanud pall itaallase tõrjest üle otsajoone. Järgenud nurgalöök tulu ei toonud.

Avapoolaja ärevaim moment leidis aset Bayerni kastis, Bayerni omal algatusel. Nimelt hakkas Sommer mingil põhjusel oma kastis triblama, PSG surve sundis vahti eksima ning pikaks läinud puutest jõudis mänguvahend Vitinha teele. Portugallane proovis kiirelt, lootes, et suudab palli valveta jäetud väravasse saata. Aga ei! Eikusagilt libistas olukorda Matthijs de Ligt, kes virutas palli napilt enne väravajoont minema. Avapoolajaga seega väravaid ei sündinud.

52. minutil sai Bayern võrgu sahisema, kui Musiala pehme tsenderdus jõudis Eric Maxim Choupo-Motingi peanupust ja Thomas Mülleri mõjutusest Donnarumma selja taha. Küll aga ei läinud tabamus arvele, sest Bayerni kapten oli napilt suluseisu lidunud.

Kümmekond minutit hiljem polnud aga mingisugust sekkumist: Marco Verratti jäi karistusala lähistel unelema, Leon Goretzka pani keskväljamehele väikse müksu, mis vabastas palli ja jõudis paari söödu järel väravasse - Choupo-Motingi jalast 1:0.

Marco Verratti vead läksid kalliks maksma. Foto: Scanpix / Andreas Schaad / AP Photo

Törts peale seda oli PSG juba ka vastamas, kuid Sergio Ramose korralikule pealöögile reageeris Sommer supertõrjega. Veerand tunnikest hiljem oli Hispaania keskkaitsja sarnaselt aktsioonis, kuid sel korral suunas palli posti kõrvale napilt mööda.

89. minutil nõudis Joshua Kimmich Verratilt Bayerni karistusala lähistel palli välja, mis lubas Joao Cancelo tõttama. Vaid mõne minuti jagu väljakul olnud ääremängija lidus pool väljakut läbi ning saatis passi samal vahetuspausil sekkunud Serge Gnabryle. Mees võttis puute ette ning paigutas palli kindlalt tagumisse nurka - 2:0.

Duelli lõpuminutitel pidi Donnarumma tassima, et Bayern ei ajaks mängu päris läbuks. Korra õnnestus sahistada ka Sadio Manel, kuid suluseisu tõttu jäid senegallase peod tühjaks. Soccernet.ee tähelepanekud

1. Sommer peab de Ligtile välja tegema

Mängu 38. minutil jooksis midagi Sommeri sees lühisesse, mis päädis rumala pallikaotuse ja üliohtliku olukorraga. Vitinha pealelöök polnud küll teab mis tugev ja filigraanne, kuid parema õnne korral jõudnuks siiski väravasse. Tagantjärele annab nuriseda muidugi küll: portugallasel oli aega võtta korralik puude ja panna pall suurema vaevata võrku.

Samas pole selle teadmisega suurt midagi teha: väljakul reaalselt lahti rullunud olukorda libistas de Ligt viimasel hetkel sisse, jättes Bayerni kodu puutumata. Nii ei lööda Sommerit veel risti ja selle eest tuleb tänada Hollandi kaitsjat.

2. Kus oli Lionel Messi?

Lihtne vastus on, et väljakul, nii väidab vähemasti protokoll. Küll aga oli hiljuti FIFA poolt parimaks mängijaks kroonitud ründaja enamasti kadunud ning jättis PSG mängu minimaalse jälje, kui üldse sedagi ...

3. Mõlemad väravad tulid Verratti pealt

Kuigi Verratti lidus kõige enam ja pani enim täpseid sööte, oli PSG keskväljasüda samal ajal ka omast elemendist väljas ning lubas endale ülikalleid vigu. Avatabamuse olukorras jäi itaallane aeglaseks ja lohakaks, lubades end pallilt ära lükata ja värav lihtsa vaevaga ära vormistada.

Teise värava olukorras nullis ta ära numbrikaaslane Kimmich, kes vaatamata robustsusele toimetas puhtalt ning lubas sakslased kiirrünnakusse. Verratti jäi murule hääletama, samal ajal kui Cancelo ja Gnabry võidu kindlaks naelutasid.

4. PSG jäi jälle kaheksandikfinaali pidama

Prantsusmaa tippklubi jäi teist aastat järjest kaheksandikfinaali pidama. Mullu jäädi kahe mängu kokkuvõttes 2:3 alla Real Madridile, kusjuures esimesest kohtumisest võeti 1:0 võit. Tänavu saadi avalahingus Bayernilt 0:1 lüüa, korduskohtumine tegi koondskooriks koguni 0:3.

Viimasel seitsmel hooajal on PSG jäänud 16 sekka kinni viiel korral, mis ilmselgelt ei vasta klubi ootustele. Eriti veel ka arvestades, et Kataris toimunud MM-il olid PSG ründemasinad pea peatamatud: kui näiteks Bayerni mängijad lõid ühe mängija kohta 0,24 väravat, siis PSG sama näitaja oli tänu Mbappele ja Messile koguni 1,64.

5. Mängu parim - Thomas Müller

Bayerni kapten näitas tavapärast töökust ja kohati liigset agarust (eriti just esimesel sahistamisel, kui tabamus võeti ära suluseisu tormanud Mülleri tõttu). Samal ajal oli ta tõeline üleväljamees, endale omaselt kaval ning tõeline meeskonnamängija.

Müncheni Bayern - PSG 2:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes edasi Bayern 3:0