Luup peale | Baierimaa kirsikarva Mercedesest sai pärast kokkupõrget Man Cityga närune Passat (3)

Pettunud Müncheni Bayern jäi kolmandat aastat järjest Meistrite liiga poolfinaali ukse taha. Foto: Scanpix / Leonhard Simon / Reuters

Müncheni Bayern ja Manchester City mängisid Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumises 1:1 viiki. Kahe mängu kokkuvõttes triumfeeris City, kes läheb poolfinaalis vastamisi Real Madridiga.

Avapoolaeg Allianz Arenal möödus väravateta. Võimalusi aga oli. Kodumeeskonnal oli 17. minutil suurepärane šanss skooriarve avamiseks, kui Jamal Musial söödust pääses Leroy Sane Manchester City kindamehe Edersoniga silmitsi, aga paigutas nahkkera napilt paremast postist mööda. Neli minutit hiljem proovis sakslane kaugest karistuslöögist, löök oli teel väravasse, ent sel korral oli Ederson kätega vahel.

Inglismaa klubi parim võimalus tekkis 35. minutil, mil Ilkay Gündogani üritus 20 meetrilt tabas travhikastis Bayerni keskkaitsja Dayot Upamecano kätt - penalti! Seda asus lööma tänavu Meistrite liigas 11 tabamusega hiilanud Erling Haaland, kes virutas üle!

Bayernil avanes avapoolaja lisaminutitel järjekordne šanss, kuid Eric Maxim Choupo-Motingi kannalöök takerdus kaitsjates, jätkuolukorras jäi Kingsley Comani üritusele ette Choupo-Moting ise. Vaheajaks seisis tablool 0:0.

57. minutil murdis Müncheni Bayerni ääremängija Coman paremalt äärelt karistusalasse, sokutas palli värava ette, kuid omasid, kes jätkata suudaks, polnud. Sellele järgnes Man City kontrarünnak, 11 pallipuute ja Upamecano libisemise järel maandus pall Haalandi jalast väravas - 1:0!

Bayerni vilets seis muutus värava järel kohutavaks, pääsemiseks oli neil tarvis nelja tabamust. 75. minutil vähendas kaotusseisu 17-aastane Mathys Tel, aga tegi seda suluseisust - värav ei lugenud. Bayern täiendas viimaks tablood 83. minutil. Kolm minutit varem toimetas vahetusest sekkunud Sadio Mane mänguvahendi trahvikastis vastu City kaitsja Manuel Akanji kätt - penalti. Selle realiseeris Joshua Kimmich - 1:1.

Bayern proovis viimase kümne minuti jooksul enda nahka päästa, ent ei suurnud. Matš lõppes 1:1, kahe mängu kokkuvõttes võitis Manchester City 4:1. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Baierimaa Mercedeses moondus Man City vastu Passatiks

Müncheni Bayern on jalgpallimaastikul justkui nagu Mercedes Benz - luksuslik, (kohalikku) turgu domineeriv, väärtuslik ja hea. Kui nad senise Meistrite liiga hooaja jooksul suutsid oma staatust ja lippu kõrgel hoida - kõik varem peetud kaheksa mängu võideti, väravate vahega 21:2 -, siis Manchester City tegi neist odavapoolsema rahvaauto Volkswagen Passati.

Kahe mängu kokkuvõttes polnud Bayerni luksuslikust või uhkest mängupildist haisugi, vastasmeeskond Manchesterist tegi nendega sisuliselt kõike, mida tahtis. Odavad eksimused enda värava lähedal, nüri ründemäng ja vastasest kehvem keskväli ei jätnud neile võimaluse lootustki.

Bayern pidi kolmandat hooaega järjest Euroopa kuninglikus jalgpallisarjas piirduma veerandfinaaliga. Samal ajal Manchester Cityst sai ajaloo kolmas Inglismaa klubi, kes jõudnud kolmel hooajal järjest poolfinaali. Varem on sellega hakkama saanud Manchester United ja Londoni Chelsea.

2. (Eba)õnnesõdur Upamecano

Bayerni keskkaitsja Dayot Upamecano jaoks oli veerandfinaal Manchester City vastu tõeline õudusfilm. Avamängus palju praaki teinud prantslane jätkas sealt, kus nädal varem pooleli jäi. 18. minutil võttis ta väravavahiga silmitsi pääsenud Haalandi selja tagant maha ning sai punase, ent teda päästis suluseisu halastav lipp - Norra ründaja oli poole kehaga suluseisus.

Pääsemine oli napp, tunne oli hea, kuid mõnus emotsioon asendus kurbusega 35. minutil. City kapten Gündogan tabas Upamecano kätt, kuid tema õnneks ei suutnud Haaland penaltit realiseerida. Ka sel korral näis, et Upamecano on justkui õnnega üle valatud.

Aga 24-aastase kaitsja "suurepärane" päev polnud veel läbi - Haalandi värava eel libises ta istmikule, mille tõttu pääses norrakas väravavaht Yann Sommeriga üks-ühele ja skooris. Upamecano jaoks on kaks kohtumist City vastu hetked, mis võivad teda kummitama jääda pikaks ajaks.

3. Kavaluseuss Goretzka

Bayerni poolkaitsja Leon Goretzka mäng Man City vastu oli kesine, kuid tema kavalus päästis omadele avapoolajal aega ja lootust. Vahetult pärast vile kõlamist ja enne, kui Haaland asus penaltit lööma, marssis sakslane trahvikasti ning osutas käega millegi suunas. Peakohtunik Clement Turpin oli esialgu häiritud ning tahtis talle mängu segamise eest anda kollast kaarti, kuid ei teinud seda - Goretzka avastas pallimurult välgumihkli ning viskas selle minema.

Seejärel andis Turpin uue vile, pikalt praadinud Haaland asus lööma ja virutas endale kohatult palli taevasse. Viimati eksis norrakas mängus penaltipunktilt 2021. aasta aprillis, kahe äparduse vahele mahtus 16 järjestikust tabamust.

4. Mängu parim - Erling Haaland

Kuigi Haaland eksis penaltiga, suutis ta taaskord skoorida. Ja nagu jalgpalli kuldreegel ütleb, siis mängu võidab see, kes lööb rohkem väravaid. 19. aprillil vaid ühe tabamusega piirdunud 22-aastane ründeäss on oma karjääris löönud Meistrite liiga play-off 'is 13 väravat. Sama palju on ka legendaarsetel ründemängijatel Luis Suarezil ja Neymaril.

Lisaks väravale kujutas Haaland pidevalt ohtu vastaste kaitseliinile, kui kasutas ära oma kiirust, tugevust ja kokkumängu tiimikaaslastega. Haaland on tänavu löönud Meistrite liigas 12 väravat, rekordist lahutab teda viis tabamust - hooajal 2013-14 skooris Cristiano Ronaldo 17 korda.

Müncheni Bayern - Manchester City 1:1 (0:0)