LOE JÄRELE: Dortmund kukutas PSV, väravavahtide penaltiseerias jäi peale Atletico kiiper (0)

Atletico väravavaht Jan Oblak tõrjus kaks penaltit ning aitas omad veerandfinaali. Foto: Scanpix / Thomas Coex / AFP

Meistrite liiga kaheksandikfinaalide viimasel mängupäeval olid väljakul Atletico Madrid ja Milano Inter ning Dortmundi Borussia ja PSV. Mõlemast matšist väljusid võitjatena kodumeeskonnad.

Atletico Madridi ja Milano Interi vastasseis oli tempokas ning seda eriti just kodumeeskonna poolelt. Diego Simeone hoolealused teadsid, et 0:1 kaotusseisust tuleb kuidagi välja ujuda - näiteks väravatega. Esimese hooga saadi vastu näppe, sest 33. minutil läks Inter Federico Dimarco väravast juhtima. Kuna Antoine Griezmann skooris kaks minutit hiljem, olid kodused tagasi üheväravalises kaotusseisus.

Teine poolaeg kulges suuresti sääraselt, et Atletico ikka otsis, Inter pakkus teravust vastu. 87. minutil keerati matšile uus vint peale, kui Memphis Depay skoori kahe mängu kokkuvõttes 2:2 viiki viis. Nii tuli mängida ära lisaaeg ja seejärel läks penaltite löömiseks. Kui esimesed mehed olid täpsed, siis teises voorus jäid peale väravavahid. Napilt täpsemat jalga näitasid seejuures Atletico mehed, kes realiseerisid neljast löögist kolm, Inter sai ära teha kõik viis lööki, ebaõnnestudes neist kolmega (kaks tõrjet, üks mööda).

Dortmundi Borussia ja PSV madin oli esmalt enim kodumeeskonna nägu, kes pääses juhtima juba 3. minutil. Teine kolmveerandtund oli rohkem külaliste kätes, kuigi arvukatest rünnakutest väravani ei jõutud. Lõppsõna jäi vahetusest sekkunud Marco Reusile, kes aitas Dortmundi kokkuvõttes 3:1 edasi.

Meisrite liiga veerandfinaalis on peale Atletico Madridi ja Dortmundi Borussia ka Manchester City, Real Madrid, FC Barcelona, Müncheni Bayern, Londoni Arsenal ja Pariisi Saint-Germain. Paarid loositakse 15. märtsil, mängitakse aprilli teisel ja kolmandal nädalal.

Atletico Madrid - Milano Inter 2:1 (1:1; 2:1; 2:1), kahe mängu kokkuvõttes  2:2, penaltiseeriaga 3:2 edasi Atletico