Loe järele: City ei jätnud Realile vähimatki võimalust ning marssis teist korda Meistrite liiga finaali (0)

City näitas täna Real Madridile koha kätte. Foto: Scanpix / Mark Cosgrove / News Images

Euroopa Meistrite liigas selgus teine finalist, kui Manchester City seljatas kuningliku Real Madridi ning saab karikasarja finaalis madistada Milano Interiga.

Duell algas sarnaselt eelmisele nädalale Manchester City täieliku domineerimisega. Kodumeeskond lihtsalt hoidis palli ning söötis seda ringi, külalised pidid lihtsalt kaitses passima ja võimalikult valvsad olema. Natuke aega suudeti nulli hoida - kiita tuleb selle puhul Thibaut Courtois' imetõrjeid - kuid lõpuks pani Bernardo Silva ühe paugu siiski Reali võrku. Poolaja lõpus tuli portugallase peast ka matši teine. Reali parimaks (ja tegelikult ka ainsaks) võimaluseks jäi Toni Kroosi kauglöök, mis põrutas korraliku pauguga latti.

Teisel poolajal oli Real rohkem mängus sees, ent pigem tundus, et City tegi sellise käigu tahtlikult. Liialt ohtlikuks vastastel minna ei lastud ja võimalusi jahtiti ka ise. Kohtumise lõpufaasis saadi ka kaks tükki kätte, kui esmalt põrkas pall Manuel Akanji pealöögi järel Eder Militaost väravasse ning paarteist minutit hiljem pani Julian Alvarez, kes oli ise mängus olnud umbes minuti jagu, nahkkera Courtois'st mööda.

Meistrite liiga poolfinaalidest räägiti ka "Pikk ette (ja ise järele)" värskes episoodis:

Manchester City - Real Madrid 4:0 (2:0)kahe mängu kokkuvõttes 5:1
23., 37. Bernardo Silva, 77. ov. Eder Militao, 90+1. Julian Alvarez

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Nädal tagasi etendasid Real ja City väga kõrgetasemelist vutimatši, mille lõppseis tablool pärast lõpuvilet oli 1:1. Hispaanias olid täpsed Vinicius Junior ja Kevin de Bruyne. Teises kohtumises on kaardid lahtised mõlema meeskonna jaoks ning trumbid on kaardipakki ühtlaselt ära segatud.

Viimati sai City Meistrite liiga finaali õhku nuusutada 2021. aastal, kui Chelsea napsas Kai Havertzi abiga trofee endale. Reali jaoks pole finaali jõudmine viimase kümne aasta jooksul suuri raskusi valmistanud, kui viimane kord oldi seal mullu Liverpooli vastu, kes alistati 1:0.

Cityt või Reali on selle hooaja finaalis ootamas Milano Inter, kes oli kahe derbimängu kokkuvõttes parem AC Milanist 3:0.