Leverkusen korraldas veel ühe uskumatu põgenemise, seekord seitsmendal lisaminutil (0)

Löömatu Leverkusen tähistamas koos fännidega. Foto: Scanpix / INA FASSBENDER / AFP

Leverkuseni Bayer liigub selles suunas, et läbida kogu hooaeg ilma ainsagi kaotuseta. Ikka ja jälle teevad Xabi Alonso hoolealused enda elu põnevaks, et siis viimasel hetkel ikkagi see uskumatu seeria päästa.

Napid pääsemised algasid juba 15. septembri võõrsilmänguga Bayerni vastu, mil Exequiel Palaciose 90+4. minuti penalti neile 2:2 viigi päästis. Tol hetkel ei oleks osanud veel keegi ennustada, et Leverkusen võitmatuks meeskonnaks kujuneb, kuid tänaseks on see nii ning Saksamaa meistritiitel on juba kindlustatud, Euroopa liiga poolfinaalid ja Saksamaa karikavõistluste finaal ootavad veel ees.

Euroopa liiga kohamängudel jäädi Qarabagi vastu nii võõrsil kui ka kodus 0:2 kaotusseisu, aga kodus lõi Patrik Schick viigivärava 90+2. minutil ning võõrsil 90+3. minutil, enne kui Tšehhi ründaja veel ka kolmanda värava lisas.

Märtsi lõpus oldi Hoffenheimi vastu kuni 88. minutini kaotusseisus, aga võideti Robert Andrichi ja Schicki väravatest 2:1. Euroopa liiga kordusmängus West Hami vastu ei vajatud võõrsil edasipääsuks viigiväravat, kuid 89. minutil Jeremie Frimpong selle ikkagi lõi. Eelmises Bundesliga voorus viigistati Dortmundiga Josip Staišici 90+7. minuti väravast.

Ning täna jäädi koduväljakul teise selle hooaja suurüllataja Stuttgarti vastu 0:2 kaotusseisu, enne kui lõpuks 90+6. minutil Andrichi väravast 2:2 viik kätte saadi. Florian Wirtzi karistuslöök jäi kasti pidama, misjärel keskväljamees lahtise palli võrku lajatas.

Leverkuseni Bayer - Stuttgart  2:2 (0:0)