Maruvihane Tuchel kohtunike prohmakast: teises väljakuotsas poleks sellist asja juhtunud (3)

Bayerni peatreener Thomas Tuchel oli mängujärgselt maruvihane. Foto: Scanpix / Juan Medina / Reuters

Müncheni Bayerni leer oli pärast Meistrite liiga 1:2 kaotust Real Madridile rahulolematu Szymon Marciniaki vilepartiiga.

90+13. minutil viis Joshua Kimmich palli keskväljalt Reali karistusala suunas, kus ootasid Matthijs de Ligt ja Noussair Mazraoui. Ferland Mendy sai söödule pea vahele ning Müller jätkas de Ligtile, kes pani Andrii Lunini seljataguse sahisema. Sakslase söödu ajal tõusis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks ning sellele järgnes koheselt peakohtuniku vile.

VAR-i saabumisega on küljekohtunikud lubanud ka ilmselgete suluseisude korral rünnakud lõpuni mängida, ent Bayerni puhul see nii ei juhtunud. Thomas Tucheli hoolealuseid häiris see, kui tormakalt tegutsesid antud situatsioonis kohtunikud, sest vile kõlas enne hollandlase virutust.

"Marciniak? Ta ei vaadanudki VAR-monitori, ta ei andnud endale seda võimalust. Väga imelik on sellises olukorras nii kiiresti vilistada," imestas Müller mängujärgselt. "Sellised asjad juhtuvad tihtipeale siin Madridis. Ma kogesin mõned aastad tagasi sarnast asja Cristiano Ronaldo kahe väravaga, aga see oli enne VAR-i."

"Kui see on suluseis, siis see on suluseis. Minu arust tehti jalgpallis reegel, et kui ilmselget suluseisu pole, mida ka polnud, siis mäng jätkub. Viimasel minutil nõnda vilistada ... See oli väga suur eksimus. Kui seda ei kontrollita üle, siis kuidas sellist asja nähakse?" oli de Ligt beIN Sportsi eetris nõutu. "Küljekohtunik palus mu käest vabandust, aga see ei maksa midagi."

Ka Bayerni peatreener Thomas Tuchel ei hoidnud mõtteid enda teada. "Lõime viimastel minutitel ühe värava tagasi, millele järgnes katastroofiline otsus külje- ja peakohtunikult. See tundus nagu reetmine. Küljekohtuniku vabandas meie ees, aga sellest pole kasu. Teises väljakuotsas ei oleks sellist asja küll juhtunud.

Sellisel hetkel nii kiiresti lipp üles tõsta ... Ta nägi, et me saime teise palli omale ning sellele järgnes värav. Väga-väga halb otsus. See on suisa reeglitevastane, see on hukatuslik ja seda on raske alla neelata," sõnas Tuchel TNT Sportsile.