Leeds ja Man United unustasid väravad ja lubadused teisele staadionile, Wood naelutas Burnley kõrgliigasse (0)

Manchester United ja Leeds jätsid seekord väravad löömata. Foto: Scanpix / EPA / Peter Powell

Kui Manchester United vana aasta lõpus Old Traffordil Leeds Unitedit võõrustas, võideti vana vihavaenlast koguni 6:2. Nagu selgus, jäidki kõik selle hooaja omavahelised tabamused tollesse kohtumisse, sest Elland Roadil lepiti 0:0 viiki.

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer oli enne mängu antud teleintervjuus lubanud, et kohtumine ei lõpe kindlasti väravateta viigiga, mis mõistagi tekitas ebausklikes skeptikutes muret, et täpselt seda skoori võib oodata. Väravat otsisidki 90 minuti jooksul rohkem külalised Manchesterist, ent raamidesse läinud pealelööke kogunes mõlema arvele lõpuks võrdselt vähe ning lõpuvile kõlades selgus, et norralane suutiski tulemuse ära sõnada.

Leeds jätkab tänu viigile peaegu nii tabeli keskel kui vähegi võimalik: nad on 14 võidu, viie viigi ja 14 kaotuse ning väravate vahega 50:50 tabelis üheksandal real, omamata vähimatki ohtu välja langeda, aga ka šansid europääset püüda võisid tänase viigiga käest libiseda. Manchester United on kindlalt tabeli teisel real, viis vooru enne lõppu jäädakse liidrist Manchester Cityst maha kümne punktiga, ent edestatakse mängu vähem pidanud lähimat jälitajat Leicesterit kaheksa punktiga.

Esimeses pühapäevases mängus tõusis Burnley kangelaseks uusmeremaalasest ründaja Chris Wood, kes kõmmutas Wolverhamptoni võrku esimese poolajaga kübaratriki ning andis teise poolaja lõpus söödu lõppseisu vormistanud Ashley Westwoodile. 4:0 võit tähendab, et Burnley edestab nüüd esimesena väljalangemistsoonis olevat Fulhamit üheksa punktiga, mängida on jäänud aga veel vaid viis vooru.

Ühtlasi sai Woodist 46. riigi esindaja, kes on Inglismaa Premier League'is kübaratriki löönud. Viimati lisandus sellesse nimekirja Gabon, kelle esindajana jõudis kübaratrikini Arsenali ründaja Pierre-Emerick Aubameyang. Burnley ei olnud aga kõrgliigas võõral väljakul nii suureskoorilist võitu saanud alates 1965. aastast.

Leeds United - Manchester United 0:0

Wolverhampton - Burnley 0:4 (0:3)