Karikaspetsialist Juventus nurjas Lazio lootuse suureks finaaliks Olümpiastaadionile naasta (0)

Arkadiusz Milik viis Juventuse järjekordsesse karikafinaali. Foto: Scanpix / AP / LaPresse / Alfredo Falcone

Itaalia karikavõistluste esimene finalist on Juventus, kes kaotas küll poolfinaali kordusmängus Laziole 1:2, aga pääses kahe kohtumise kokkuvõttes ikkagi edasi. Coppa Italia finaalis mängitakse juba 22. korda, ühelgi teisel klubil pole midagi ligilähedastki ette näidata - järgmine on 16 osaluskorraga Roma.

Juventus oli kodumängus haaranud tänu Federico Chiesa ja Dušan Vlahovici väravatele 2:0 edu, mida Lazio aga kordusmängus usinalt kärpima asus. Juba 12. minutil lõi Taty Castellanos nurgalöögi järel ühe värava tagasi ning kui sama mees kohe teise poolaja alguses uuesti täpne oli, tähendas see, et kahe mängu kokkuvõttes oldigi viigis.

Mõlemal meeskonnal oli otsustava värava löömiseks poolvõimalusi, kuid lõpuks jõudis Rooma publiku kurvastuseks sihile Juventus. 83. minutil saatis Timothy Weah terava palli värava ette ja õigel ajal õigesse kohta spurtinud Arkadiusz Milik suunas selle võrku.

Teises poolfinaalis on kolmapäeva õhtul vastamisi Atalanta ja Fiorentina. Avamängus oli kodus tänu Rolando Mandragora tabamusele 1:0 parem Fiorentina. Tänavune Coppa Italia finaal peetakse Rooma Olümpiastaadionil 15. mail.

Lazio - Juventus 2:1 (1:0) kahe mängu kokkuvõttes 2:3 edasi Juventus