Kaotusseisust välja tulnud Eesti saalikoondis võttis kaheväravalise võidu Moldova üle (0)

Eesti saalijalgpallikoondis. Foto: Janek Eslon

Kaheväravalisest kaotusseisust välja roninud Eesti meeste saalijalgpallikoondis võitis Kiili spordihoones aasta esimeses maavõistlusmängus Moldovat 4:2, vahendab Jalgpall.ee.

Avapoolaega domineerinud Moldova pääses juhtima kaheksandal minutil, kui täpne oli Sergiu Tacot. Eesti avavaatuse parim moment tekkis kohtumise alguses, kui Stanislav Gussev lõi napilt ristnurgast mööda. Niisiis läksid meeskonnad vaheajale Moldova 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal mängupilt muutus - Eesti koondis asus domineerima ning tekitas mitu head võimalust. Aga esimesena lõi värava hoopis Moldova mees Valeriu Gurgurov, seda 32. minutil. Eesti vastas veidi enam kui minuti pärast: külaliste puurilukk Artiom Cubani tõrjus Ervin Stüfi kauglöögi, aga jätkuolukorras kasutas edukalt ära Denis Vnukov - 1:2. Sama duo oli terav ka 34. minutil, kui Stüf söötis karistuslöögist Vnukovile, kes viigistas.

Kolm minutit enne kohtumise lõppu teenis Moldova võõrustajate värava ees karistuslöögi, kuid pall maandus Boskini süles. Minuti pärast teenis hoopis Eesti kümne meetri karistuslöögi, mille Ervin Stüf realiseeris. Esimest korda kaotusseisu jäänud Moldova asus koheselt ründama, ent Eesti mängijad olid kaitses omal kohal. Sinisärgid lõikasid külaliste söödu vahelt, hetk hiljem palli saanud Vnukov virutas mänguvahendi enda värava eest tühjaks jäetud Moldova väravasse. See oli Vnukovi kolmas ja Eesti neljas tabamus.

Eesti koondise abitreener Dmitri Skiperski ütles pärast kohtumist, et tekkinud tagasilöökidest hoolimata uskus võistkond lõpuni. "Esimesel poolajal ei läinud kõik plaanipäraselt. Soojendusel sai kaks meest vigastada, mistõttu tuli plaane käigu pealt muutma," rääkis Skiperski Jalgpall.ee-le. "Vaheajal rääkisime, et 0:2 pole saalijalgpallis mingi kaotus ja varust tuleb vähemalt üks protsent juurde panna – tundub, et üks protsent mängis väga palju, sest suutsime viigistada ja siis veel võita. Teisel poolajal nägime väljakul tõesti ilusat saalijalgpalli, Eestil olid kõik kombinatsioonid olemas, mida treenisime ja planeerisime."

Skiperski lisas, et kuna Eesti koondis pole palju võitnud, on võetud tulemus veel magusam. "Moldova on Euroopa saalijalgpalli keskmik (Moldova hoiab Euroopa saalijalgpalli edetabelis 23. kohta, Eesti paikneb 47. real - toim.) ja neid võita on väga magus," sõnas Skiperski. "Kui mõelda aprillikuus toimuvatele EM-valikmängudele, on see signaaliks teistele koondistele, et valmistume ja oleme nendeks mängudeks valmis.“

Eesti – Moldova korduskohtumine peetakse pühapäeval, 4. veebruaril kell 14.00 Sõle Spordihallis. Pääsmed kohtumisele on saadaval Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. Otsepildis on mängu võimalik jälgida Jalgpall.ee vahendusel.