Kalevi treener: peame mängu kiiremini ära otsustama (0)

Foto: Oliver Tsupsman

Tallinna Kalevi naiskonna abitreener Mattias Traublum kiitis Tartu Tammeka 3:1 alistamise järel väga omade esimest poolaega, aga nentis, et teine polnud päris soovitud tasemel.

"Alustasime hästi, kontrollisime suures osas mängu," sõnas ta pärast lõpuvilet Soccernet.ee-le, aga see ilus periood kestis Tammeka väravani. "Siis läks mäng üpris rabedaks. Sealt nad said indu juurde ja olime haavatavad, aga õnneks lõppkokkuvõttes suutsime ühe veel ära lüüa."

"Esimese poolaja mängupildiga võib rahule jääda. Oleksime võinud esimesel poolajal oma momendid ära realiseerida, siis poleks teine poolaeg nii pingeline olnud. Peame ise kiiremini mängu ära otsustama."

Kolmapäeval kohtus Kalev võõrsil Pärnu Vaprusega, kes alistati alles penaltiseerias, aga Traublumi sõnade kohaselt 120 mängitud minutit mõju ei avaldanud. "Ei ütleks, et kolmapäevast mängu nii väga jalgades oli. Näha oli, et värskust oli. Ju mõeldi, et kindel eduseis ja Tammeka kuigi ohtlik polnud. Nagu näha, siis karistati kohe ära ja midagi ei tohi kergelt võtta."

REKLAAM

Talvel lisati Kalevi naiskonda kogenud Aljona Sasova, kes pole tänaseni debüüti teinud. "Jah, Sasova on meil nimekirjas, aga hetkel muud ei oska kommenteerid," oli Traublum kidakeelne.

Tartu Tammeka peatreener Sirje Roops: "Teine poolaeg oli kõvasti parem kui esimene. Ma arvan, et kui oleksime juba esimesel poolajal joonisest paremini kinni pidanud, siis oleks see kulgenud sama hästi kui teine. Teisel poolajal oli meil palju poolikuid võimalusi, aga siis survestasime ise rohkem ja nii jäid uksed taga rohkem lahti. Tüdrukud jätsid endast kõik väljakule," oli ta laias laastus enda naiskonna panusega rahul.

"Ju siis oleme teise poolaja võistkond. Ma ei taha küll vabandusi otsida, aga tundub, et paus on seda rütmi rikkunud. Ma loodan, et kolmandas voorus saame juba esimesel poolajal end käima. Nii see kahjuks on kujunenud, et teine poolaeg on meil parem olnud."

Kui avamängu järel tõdes Roops, et tükk tegemist oli karistusalas põrkavate pallidega, siis selles vallas nägi ta edusamme. "Eks me nädal aega nägime põrkavate pallidega vaeva, aga täna see oli parem. Võrreldes eelmise mänguga oli probleeme vähem, aga me peame oma kaitsefaasiga tegelema. Kaitseliinis on palju uusi nägusid ja mängijaid, kes mängivad positsioonist väljas. See ei ole vabandus ja me peame sellega tegelema."

Roops unistab kõrgelt ja näeb, et sel hooajal võiks Tammeka mängida neljanda koha peale. "Eesmärgid on kõrged, jah. Kui me räägime Tammeka naiskonnast, siis oleme üldiselt 5. ja 6. kohal. Vaikselt tahame liikuda medali suunas, mida pole meil kunagi juhtunud. Püüame vähemalt neljandat kohta, aga kui me nii mängime nagu esimesel poolajal, siis seda ei juhtu."

Tallinna Kalevi kapten Anett Kadastu oma avaväravast: "See olukord oli meil trennis läbi mängitud ja nii me autidest tahame välja tulla. Tahaposti pidi see löök minema, aga kas see just enne väravat maha pidi põrkama ..."

"Teisel poolajal tuli vastane kõrgema pressinguga ja meie olime uimasemad kui esimesel poolajal. Oleksime pidanud neid olukordi selgelt paremini lahendama ja vastaste kõrget pressingut enda kasuks ära kasutama. Me ei suutnud seda palli sinna ettepoole viia ja hakkasime rabistama."

Kadastu sekundeeris Traublumile ning arvas, et vähemalt tema mängule kolmapäevane karikalahing pitserit ei pannud. "Isiklikult nagu väga hullu ei olnud. Eks see natuke ikka mõjutab, aga selle tõttu mäng raskem ei olnud."

SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK