Hooaja mäng tuli õigel hetkel? Liverpool sai lõpuks karika pea kohale tõsta! (0)

Inglismaa kõrgliigas lõppes täna ametlikult Liverpooli 30-aastane ootus, kui nad viimase kodumängu järel karika pea kohale tõstsid. Liiga eelviimases voorus langes Liverpooli ohvriks Chelsea, kes alistati seisuga 5:3.

Kui viimasel ajal on paistnud, et Liverpoolil on enda motiveerimisega keerulised lood, siis nüüd suudeti end kokku võtta. Kuivõrd oli juba ammu teada, et pärast lõpuvilet tõstetakse karikas üles, siis taheti pidutseda ikka hea tujuga.

Ja nii alustatigi võimsalt. Naby Keita pani kaugelt vägeva puraka lati kaudu sisse, 15 minutit hiljem lisas Trent Alexander-Arnold imelise karistuslöögi. Kui Georginio Wijnaldum 43. minutil Liverpooli juba 3:0 juhtima viis, siis tundus, et mäng on ainult ühte väravasse, aga ärkas ka Chelsea. Kolmandal üleminutil suruti jõuga pall sisse ja tabamuse sai kirja Olivier Giroud.

Teisel poolajal lõpetas Liverpool aga ühe väga pikaks veninud seeria, kui esimest korda sel hooajal lõi koduväljakul värava meeskonna ründaja Roberto Firmino. Brasiillane tegi viimati Premier League'is Anfieldil skoori 2019. aasta märtsis.

Ka 4:1 seisu pealt polnud kohtumine veel tehtud, sest Frank Lampard vahetas platsile Christian Pulisici. Esiteks kinkis ameeriklane värava koos temaga kaks minutit varem sekkunud Tammy Abrahamile, seejärel lõi kena soolorünnaku lõpetuseks ise. Lõppseisu ja rahulikud lõpuminutid vormistas aga vahetusest sekkunud Liverpooli poolkaitsja Alex Oxlade-Chamberlain.

Pool tundi pärast lõpuvilet sai Liverpool lõpuks kauaoodatud trofee pea kohale tõsta. Kapten Jordan Henderson küll ise vigastuse tõttu viimastes mängudes kaasa ei löö, aga suureks hetkeks oli ta kenasti kohal.

Täna peeti viimane voor ka Inglismaa esiliigas ja klubi, kes koos Leedsiga otse üles purjetab. Eelmisel kümnendil kaheksa aastat järjest kõrgliigas olnud West Bromwich Albion langes sealt hooaja 2017/18 järel, aga kahe-aastase pausi järel naastakse eliitseltskonda. Kolmanda tõusja selgitavad play-offis välja Fulham, Brentford, Cardiff ja Swansea.

Liverpool - Chelsea 5:3 (3:1)
23. Naby Keita, 38. Trent Alexander-Arnold, 43. Georginio Wijnaldum, 55. Roberto Firmino, 84. Alex Oxlade-Chamberlain - 45+3. Olivier Giroud, 61. Tammy Abraham, 73. Christian Pulisic