Haaland lõi neli, mantlipärija kerkis ikkagi õhtu peategelaseks (0)

Erling Braut Haaland pani Dortmundi Borussia 5:2 võidus Berliini Hertha üle võrgu neljal korral sahisema, aga õhtu staar oli vaid 16-aastane Youssoufa Moukoko.

Hertha võitis kodus avapoolaja 0:1, aga siis turgatas miski ühes teatud Norra poisis. Teine poolaeg kuulus hommikul Euroopa kuldseks poisiks kuulutatud Haalandile, kes viis Dortmundi vaid nelja minutiga juba 2:1 ette ja tagasi ei vaadatud. Haaland lõpetas neljaga, selleks kulus ta 32 minutit. Niisiis ei midagi uut: sel hooajal on ründaja kontol 15 väravat. 12 mänguga.

85. minutil vahetas just Haalandi välja Youssoufa Moukoko, kellest sai 16 aasta ja ühe päeva vanuselt Bundesliga ajaloo noorim mängija. Tema kaasamise üle käis sel nädalal avalik debatt, aga peatreener Lucien Favre leidis, et noormees väärib nime ajalukku kirjutamist. Ilmselt põhjusega, sest noorteliigades on ta väravavõrgud puruks pommitanud.

Dortmundi U17 meeskonnast on Moukokol kirjas 56 mängu ja 90 väravat, U19 meeskonnast 25 mängu ja 47 väravat, UEFA noorteliigast seitse mängu ja neli väravat. Tulevik näitab, kas tegu oli erakordse imelapse või vutimaailma uue särava tähega.

Berliini Hertha - Dortmundi Borussia 2:5 (1:0)
33., 79. pen. Matheus Cunha - 47., 49., 62., 79. Erling Braut Haaland, 70. Raphael Guerreiro