Egiptus on koos kuningaga vallutusretkeks valmis (0)

Foto: allafrica.com

MM-i teisipäevastes mängudes näitavad end esmakordselt publikule meeskonnad vast kõige ühtlasemast alagrupist. Peatähelepanu võib aga koonduda "vanadele tuttavatele," mis teatud mõttes võib olla alagrupiturniiri üks suurimaid mänge.

Koondise eelvaate lugemiseks kliki riigi nimel.

Neli aastat hiljem on lõhe veelgi suurenenud

REKLAAM

Kolumbia ja Jaapan läksid omavahel vastamisi ka 2014. aasta alagrupiturniiril ning toonagi oli alagrupp sarnane tänavusele. Senegali asemel tuli "mustast Aafrikast" Elevandiluurannik, Euroopast Poola asemel Kreeka. 

Kui toona jäi Kolumbia James Rodriguezi vedamisel 4:1 peale, siis tänavu paistab kahe meeskonna kvaliteedi vahe olevat veelgi suurenenud. Kolumbia on tagasi saanud oma kunagise vormi taastanud Falcao ja erinevalt nelja aasta tagusest turniirist on kaitseliin täis suurklubides mängivaid mehi. Jaapani seis on aga võrreldes Brasiilia turniiriga hoopis tumedam ning aprillis vahetus ka peatreener. Tõsi,  mängijate koduklubid on neil siiski sellised, mille üle oleks nii mõnigi MM-il osalev meeskond uhke.

Kolumbiale võib aga muret valmistada meeskonna superstaari Rodriguezi tervis, kes on viimastel nädalatel võidelnud lihasevigastusega ja tema osalemine ei pruugi kindel olla. Aga tõenäoliselt on ka ilma tematagi Kolumbia kohtumise favoriit.

Meinhard Pulk: "Kolumbia on nii Rodriguezi kui ka Rodriguezita Jaapanist selgelt paremas seisus ja võidu võtmisega raskusi ei teki. Avamängule kohaselt liiga tormakalt peale ei minda ja tuleb turvaline 2:0 võit."

Betsafe'i koefitsiendid:

Kolumbia võit - 1,79
Viik - 3,45
Jaapani võit - 5,65 

Kollanokk Senegal proovib kodumandrile silma pähe saada

Alles teist korda turniiril oleval Senegalil on esimese vooru viimases mängus üks omamoodi vastutusrikas ülesanne - kindlustada see, et Aafrika meeskonnad esimeses voorus päris nulli peale ei jääks.

Kvaliteeti ja oskuseid selleks neis kahtlemata on ning arvestades, et favoriidi Kolumbia järel pakutakse teise edasipääsukoha nimel võitlema just Poolat ja Senegali, ei ole Senegalil kohanemiseks erilist mahti. 

Viimati 1986. aasta MM-il alagrupist edasi saanud Poola on aga kokku saanud viimaste aastakümnete andekaima põlvkonna, mida tõestas ka kahe aasta tagune EM, kus ei olnud pääs poolfinaaligi kaugel.  Veerandfinaalist võiksid Adam Nawalka hoolealused mõelda ka tänavu ja esimene tugev väljakutse on neid kohe avamängus Spartaki staadionil ees ootamas.

Meinhard Pulk: "Kaks enam-vähem võrdset ning potentsiaalselt atraktiivset vutti mängivat meeskonda, kelle tugevused peituvad just vastase väljakupoolel. Kõlab sarnaselt Horvaatia ja Nigeeria matšile, mis valmistas publikumile pigem pettumust. Usun siiski, et Senegal saab siit näiteks 2:2 viigi kätte."

Betsafe'i koefitsiendid:

Poola võit - 2,37
Viik - 3,15
Senegali võit - 3,45

Rahvuslik õlg peab vallutusretkel kogu koondist kandma

Mohamed Salah on Kiievis Meistrite liiga finaalis saadud õlavigastusest lõplikult taastunud ja olulisemat kohta naasmiseks annab välja mõelda - kõik peale võidu muudaks Egiptuse edasipääsulootused puht teoreetiliseks.

Uruguay vastu tuli Salahita Egiptuse ründemängu hambutus ilusti välja, kuid sellest hoolimata suudeti kuni päris viimaste minutiteni mängus püsida. Lõpus kaotati ühes standardolukorras siiski valvsus ja see röövis teisipäevaseks mänguks igasuguse eksimisruumi.

Võõrustajamaa Venemaa 5:0 purustusmängust Saudi Araabia üle on raske midagi välja lugeda. Võimalusi realiseeriti pea 100%-liselt ja kaitsegi tundus ilusti pidavat, kuid Egiptus on kahtlemata veidi teisest mastist meeskond.

Meinhard Pulk: "Stanislav Tšertšessov näitas turniiri avamängus taktikalist paindlikkust ja arvestades, et Venemaale on ka viik edasipääsu mõttes oluliseks sammuks, võib eeldada üpris ettevaatlikku lähenemist. Salah on tõenäoliselt kaugel tippvormist ja pakun, et siit tuleb turniiri esimene 0:0 viik."

Betsafe'i koefitsiendid:

Venemaa võit - 2,13
Viik - 3,25
Egiptuse võit - 4,10

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK