Zahovaiko: võidu vormistas meie emotsionaalne agressiivsus (0)

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko lausus pärast Nõmme Kaljust 3:1 jagu saamist, et kümne minutiga kaks väravat toonud ja mängu saatuse otsustanud tempokas start polnud juhuslik edu, vaid ettemääratud plaan.

"Mõlemad poolajad olid heal tasemel mängitud. Poiste üle ainult üliõnnelik! Terav algus oli meie teadlik nägemus selle mängu olemusest. Suhtumine oli ülihea. Agressiivsus vormistas tänase tulemuse," sõnas Zahovaiko. "Kalju on praegu Eesti liigas üks agressiivsemaid meeskondi ja kui sa tahad neid võita, pead olema emotsionaalse agressiivsusega vähemalt samal tasemel. Me olime ka. Ja kohati olime üle."

Noore keskkaitsja Kristjan Peldi eksimusest sündinud Kalju värav 21. minutil kammitses Paidet pisut, aga Zahovaiko hinnangul mitte üleliia kaua. "Viis, kuidas nad selle lõid, läheb kategooriasse, kus on individuaalsed eksimused. Loomulikult võttis see meil natuke tundeid maha. Aga meeskond kogus end kiiresti, ehkki andsime seal tõesti natukeseks initsiatiivi Kaljule. Kasvatasime siiski uuesti enesekindlust nii meeskondlikult kui ka individuaalselt," lausus Zahovaiko.

Üht-teist laiduväärset leidis ta siiski ka. "Meie pressingu kvaliteet jäi teisel poolajal natuke kehvapoolseks. Aga see on normaalne. Täna oli mängus nii palju kaalul ja Kalju oli teisel poolajal juba nurka surutud, nii et nad võtsid hästi palju riske. Meie ülemiste mängijate pressing ei toiminud ehk nii hästi, aga meil oli seal siiski piisavalt mehi, et minna kiirrünnakusse. Kahju vaid, et me seal ära ei koksanud, võimalusi oli."

REKLAAM

Juba kolmapäeval ootab Paidet ees lahing tabeliliidri Floraga. Kas tänase võidu järele saab sellele mängule pingevabamalt vastu minna? "Pinge on ju ainult positiivne! Oleneb, milline ta on, aga meil on see väga hästi tasakaalus. Ei ole asju üle kruvinud, aga meeskonnal on läbi tulemuste ja enesekindluse tulnud isiklik ambitsioon juurde. Nüüd pole muud kui korralik ettevalmistus Flora mänguks ja eks paistab, kuidas valmis oleme!"

Kui palju kindlamalt ta end võrreldes eelmiste hooaegadega ise peatreenerina tunneb, kui järjest on suudetud alistada nii Levadia kui ka Kalju? "Võitudega kaasneb muidugi ka treenerite enesekindluse tõus. Aga ma ei oska tegelikult sellele vastata paremini kui nii: ma näen iga päev, mida poisid treeningväljakul teevad. See pühendumine, ennastsalgav töökultuur, need on täna viimase peal! See on väärt teadmine, et nädal aega oled igapäevaselt head tööd teinud ja saad minna mängule hea tundega, et kutid on valmis. Siis on ka ootus vastav," sõnas Zahovaiko.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK