Voolaid pallita mängust: Eesti koondise mängija ei pea häbenema, et teeb tööd ja näeb vaeva (0)

aKarel Voolaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid rääkis pärast Rahvuste liiga viimast alagrupimängu, kui võõrsil tehti Gruusiaga väravateta viiki, et mängijatele oli antud selgelt juhtnöörid kaitses tööd rügada, sest grusiinid on palliga osavad ja väga tehnilised.

"Enne mängu teadsime, et tuleb väga raske mäng ja peame kõvasti ilma pallita jooksma. Gruusia, mitte ainult meie vastu, vaid paljude teiste vastu, näiteks Makedoonia ja Armeenia vastu, on domineerinud ja mängu kontrollinud. Nad näitasid oma kvaliteeti juba Tallinas, eks me tahtsime palliga paremini mängu saada, aga tuleb Gruusiale au anda, et nad kontrollisid väga hästi. Naljalt lihtsaid võimalusi meile ei pakutud, aga kui nad muutusid teisel poolajal võib-olla natuke kannatamatuks, hakkasid kiirustama ja rapsima, siis tekkisid head kontravõimalused.

Selge on see, et nemad ajasid väravat taga, siis juhtubki, et võib meil tekkida häid momente, aga meil jäi natuke puudu. Ka neil jäi kvaliteedist ja täpsusest puudu, neil oli häid momente, aga polnud sellised, et võta ja löö sisse. Poisid olid tublid ja võitlesid hingestatult. Mul on selle üle hea meel," ütles Voolaid mängu järel Eesti ajakirjanikele.

Kui pühapäeval Põhja-Makedoonia vastu tegi Voolaid esimesed vahetused üpris varakult, mis paljude hinnangul lõi rütmi sassi, siis seekord tulid esimesed vahetused alles 79. minutil. "Eks me treeneritega jälgime vahetusi oma pilguga ja meil on omad mõtted. Need, kes on kõrvaltvaatajad, ei vastuta võistkonna treenimise ja mängijate igapäevase jälgimise eest. Neil on null ülevaade ja siis on hea öelda, et oleksid pidanud paremale-vasakule jooksma või kauem peal olema.

REKLAAM

Kui mängijad ei jaksa või on väsinud, otsime muutusi. Seekord oli moment, kus Sergei näitas, et ei jaksa ning meil olid mõned kokkulepped. Kostjalt küsisin, kas kütust jagub, noogutas ja pani piimhape jalgades lõpuni. Kui treenerid paneksid vahetustega täppi ja kõik õnnestuksid, jääksid mängud viiki, sest mõlemad treenerid paneksid täppi. Mingil hetkel see ei õnnestunud, aga mingi stabiilne mängujoonis säilis," kommenteeris Voolaid.

Eesti koondise mäng palliga ei olnud tasemel, kuid peatreener teab põhjuseid. "Tänasel päeval ongi, et Eesti mängijad ei ole nii tehnilised. Kui mängivad kaks võistkonda, näiteks Burnley ja Manchester City, siis üks mängib ja teine kaitseb. See on mõnikord taktikaline valik ja reaalsus. Me ei pea häbenema, et Gruusia on reeglina palliga parem. Nad on aastakümneid olnud paremad, see ei ole välja mõeldud. Nad  on tehniliselt head mängijad, aga et neid üle mängida, tuleb võtta suuri riske. Kreida, Soomets ja Kuusk domineerivad Eesti liigas Kalevi vastu ja võidavad enamik mänge, aga selleks, et saavutada selline tase Gruusia vastu, on vaja [rohkem] klassi, meisterlikkust ja kogemust. Pidime olema tähelepanelikud ja kannatlikud ning leppima, et oleme pallita võistkond."

Voolaid märkis, et tal ei ole mängijatele etteheiteid, sest kõik mehed tegutsesid juhtnööride alusel. "Täna tuleb tunnistada, et mul ei ole etteheiteid võistkonnale. See oli selline mäng, kus pidi panema energiat ja kõvasti meetreid. Kutid olid tublid ning järgisid juhtnööre. Taktikaline plaan oli kaitses rassida ja tööd teha. Eesti koondise mängija ei pea häbenema, et teeb tööd ja näeb vaeva. Meil on arenguruumi pallita mängul, aga kui suudame saavutada taseme, et suudame kaitses edasi rammida, siis areneb ka palliga mäng."

Eesti koondis sai C-divisjonis kuue mänguga kolm viiki ja kolm kaotust. Kuidas peatreener lõppenud Rahvuste liiga hooaja kokku võtab? "Viimane koht. Kui alustame nulli pealt ja kui võtame vastased, siis Armeenia, kes võitis Makedooniat ja saavutas alagrupis esikoha, siis ma ei usu, et julgesime esimeseks pakkuda. Ma ei usu, et oli võimatu sinilindu püüda, meil olid omad võimalused, aga alustasime kahe kaotusega, need jätsid märgi maha. Aasta alguses ei saanud testmänge, et veel paremini kinnistada soovi. Alustasime võrdsetes olukordades ning kolme punktiga tuleb leppida. Oktoobrikuu kodumängud andsid fännidele positiivset emotsiooni, aga oli pettumus, et me ei suutnud neid võita."

Kas mäng Gruusiaga oli Voolaidi viimane kohtumine Eesti koondise juhendajana? "Ma ei tea, kas peaksid enne [mängu] olema jalgpalliliiduga sellised arutelud. Läheme hotelli, sööme, räägime võistkonnaga ja sõidame koju tagasi. Homme on neljapäev, pärast seda reede ja elu läheb edasi."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK