Viie vahetuse reeglit võib kasutada ka järgmisel hooajal (0)

Premium liigas on jätkuvalt lubatud kolm vahetust. Foto: Brit Maria Tael

Jalgpallireeglite eest vastutav organisatsioon IFAB võttis vastuse otsuse, et jalgpalliliigad võivad kasutada viie vahetuse reeglit ka järgmisel aastal.

Kui senine otsus oli, et viis vahetust võib ühes mängus teha võistlustel, mis lõppevad hiljemalt 31. detsembril 2020, siis nüüd lükati seda lõppdaatumit seitsme kuu võrra edasi. Uue reegliga võib viis vahetust teha võistlussarjades, mis lõppevad hiljemalt 31. juulil 2021.

Reeglimuudatuse peamise põhjendusena toodi varem välja fakti, et mängud toimuvad jätkuvalt lühendatud perioodil ja tavapärasest soojema ilmaga ehk suveperioodil. Sarnased punktid kehtivad IFAB-i sõnul ka nüüd: mitmed liigad lähevad uuele hooajale üle tavapärasest palju lühema pausi järel ja tõenäoliselt on graafikud ka uuel hooajal mõneti kokku pressitud. 

Jätkuvalt kehtib vahetuste puhul klausel, et need tuleb ära kolme mänguseisakuga. Lisaks võib "tasuta" vahetada mängu vaheajal.

REKLAAM

IFAB kedagi seda reeglit kasutama ei kohusta, vaid liigad võivad otsuse ise vastu võtta. Näiteks Euroopa tippliigades on praegu lubatud kasutada viis vahetust, Premium liigas aga jätkuvalt kolm.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK